Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu

Jackie czy Marilyn? Blondynka czy brunetka?

Pamela Keogh jest znaną biografką. Tym razem stworzyła książkę, która jest połączeniem biografii z lekcją stylu. Jako punkt wyjścia obrała dwie oryginalne kobiety - Jackie Kennedy i Marilyn Monroe. Jedna blondynka, druga brunetka, niby odmienne, a jednak obie cechowała klasa i niepowtarzalny styl. Ich sposób ubierania, poruszania czy zachowania są aktualne i dziś. Która z nas nie chciałaby być elegancka i piękna? Każda! Jednak nie zawsze wiemy jak to zrobić.


Jacqueline Bouvier Kennedy była małżonką prezydenta Johna Kennedy'ego i pierwszą damą Ameryki. Po jego śmierci związała się z miliarderem Arystotelesem Onassisem. Zawsze piękna, elegancka i zadbana. Miała swój niepowtarzalny styl. Każdy kojarzy jej wielkie okulary przeciwsłoneczne, małe sukienki, sweterki bliźniaki, balerinki i eleganckie apaszki. Minimalizm w doskonałej formie. Była mu wierna mimo zmieniającej się mody, ale i tak zawsze pokazywała klasę. Jej styl odzwierciedlał jej osobowość. Dla mnie jest wzorem i ikoną stylu i klasy.

Marilyn Monroe była typem „niegrzecznej dziewczynki". Platynowa blondynka, we „fruwających sukienkach", na wysokich obcasach i z czerwoną szminką na ustach. Była aktorką, piosenkarką i modelką. Postać charakterystyczna, która potrafiła bardzo umiejętnie podkreślić swoje walory. Jedwabne sukienki, falujące przy każdym ruchu, wysokie obcasy, biżuteria - to cała Marilyn. Lekko roztargniona, niepoukładana, ale zawsze seksowna.

Pamela Keogh prezentuje nam dwa odmienne typy kobiecości i przedstawia sposób na bycie gwiazdą. Gwiazdą w życiu codziennym.

 

Masz zły nastrój, umaluj usta !

Czasami tak proste rady są najlepsze. A w książce „Jackie czy Marilyn" znajdziecie ich zdecydowanie więcej. Książka stanowi zbiór prawdziwych opowieści i anegdot z życia Jackie Kennedy i Marilyn Monroe. Jest również swoistym przewodnikiem po świecie mody, urody, odżywiania, zachowania, a nawet pracy.


Te dwie, niepowtarzalne kobiety żyły w tym samym czasie, niejako obok siebie - jedna na zawsze pozostanie dla nas ikoną seksu, a druga ikoną klasy i elegancji.

Która jest wam bliższa? Jak nabrać cech i stylu, które reprezentowały? W ocenie pomogą wam serwowane przez autorkę zestawy pytań i artykuły porównawcze obu pań.

„Jackie czy Marilyn?" to niezbędna pozycja na półce modowych maniaczek i świetna lektura dla wszystkich kobiet. Ja po lekturze stwierdzam, że mimo iż jestem blondynką, to bliżej mi do Jackie niż do Marilyn, choć i kilka jej cech znalazła bym w sobie:)

 

Eleganckie wydanie książki, w twardej lakierowanej oprawie i z kredowymi kartkami, podkreśla styl książki. A eleganckie, lecz chwilami zabawne rysunki, wzbogacają treść i sprawiają, że całość nabiera lekkości. Lubię takie książki i wam ją polecam!


Recenzent: Anna Ciesielska

Dla Jackie, dla Marilyn, dla Ciebie styl jest najważniejszy!

Dwie kobiety, które stały się ikonami.
Gdy myślisz Jackie Kennedy, mówisz: styl, elegancja, klasa.
Gdy myślisz Marilyn Monroe, mówisz: seksapil, kobiecość, nieodparty urok.

Każda kobieta może wyglądać seksownie i stylowo. Ta książka pokaże Ci, że jeśli tylko zechcesz, możesz być jak Jackie albo jak Marilyn.
Przepis na styl gwiazdy lub wielkiej damy? Tutaj go znajdziesz! A także wiele ciekawych historii z życia obu kobiet i oczywiście plotki.

Jackie czy Marilyn, pierwsza dama czy gwiazda filmowa?
Którą z nich jesteś?