Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Najdłuższa podróż do domu

Historia pełna miłości

Niesamowita i ciepła historia o dzieciństwie i dorastaniu przepełniona humorem i miłością. Równocześnie jest to opowieść o kochającej się rodzinie, która bez względu na różne drogi wybrane przez jej członków, trzyma się razem, wspiera i szanuje. Książka przepełniona jest masą ciepłych uczuć. Aż chciałoby się wychować w takiej rodzinie, z takim rodzeństwem, w takim zaufaniu i trosce ze strony rodziców.
Pierwsza część to przezabawne perypetie dorastającego w katolickiej rodzinie chłopaka, który mimo wychowania w niesamowicie religijnej rodzinie, dorasta w tradycyjnym świecie, jest zwykłym chłopcem spędzającym czas na grze w piłkę, wypalającym z kolegami swojego pierwszego papierosa, mającym pierwsze erotyczne fantazje.
W drugiej części poznajemy już jego dorosłe życie, pierwsze życiowe wybory, relacje z rodzicami nieakceptującymi drogi, którą wybrał. Niesamowicie porusza lojalność wobec rodziny i troska autora, która aż wylewa się z tej książki. Warto przeczytać, warto przenieść się choć w wyobraźni do świata, w którym dorastał i żył John Grogan.

Recenzent: Joanna Klaczek

John Grogan

Najdłuższa podróż do domu

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Nowa książka autora bestsellera Marley i ja Przypomnij sobie cudowne lata beztroskiego dzieciństwa, paczkę przyjaciół, smak pierwszego pocałunku i pierwszego papierosa. Przypomnij sobie wybryki i grzeszki ukrywane przed dorosłymi, ciągłe spory i konflikty z rodzicami oraz miłość, która trwa mimo wszystko.To wszystko staje przed oczyma Johna, gdy pewnego wieczoru odbiera telefon od chorego ojca i wyrusza w „najdłuższą podróż do domu”. Bohater przypomina sobie rodzinę, która z pewnością nie była typowa. W domu święte obrazy sąsiadowały z marihuaną hodowaną na parapecie przez zbuntowanego syna, a dzieci na wakacje zamiast do Disneylandu jeździły na pielgrzymki. W tym wszystkim musiał odnaleźć się John, który surowe wychowanie odreagowywał w sposób typowy dla epoki dzieci kwiatów.Grogan opowiada historię prawdziwą, a zarazem uniwersalną. Mówi o rzeczach najważniejszych - miłości i śmierci, wierze i wątpliwościach oraz o niezwykłej sile, jaką daje rodzina.Jeśli chcesz się dowiedzieć, co było, zanim pojawił się Marley - musisz przeczytać tę książkę!    „Wspomnienia są tak dobrze napisane, że czytelnicy współcześni i przyszli mogą odnaleźć elementy własnej historii życiowej w kronice życia pisarza (...). Zręcznym przesuwaniem narracji pomiędzy głosem dziecka a perspektywą dorosłego John Grogan zdobywa nasze serca od początku do końca”.Doris Kearns Goodwin, laureatka nagrody Pulitzera  „Najdłuższą podróż do domu muszą przeczytać ci, którzy zadają sobie pytanie o swoją wiarę, usiłują zrozumieć swoją tożsamość i pokochać swoją rodzinę. Innymi słowy - wszyscy”. Ann Hood, autorka książek: Comfort. A Journey Through Grief i The Knitting Circle