Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Najdłuższa podróż do domu

John Grogan

Najdłuższa podróż do domu

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Nowa książka autora bestsellera Marley i ja Przypomnij sobie cudowne lata beztroskiego dzieciństwa, paczkę przyjaciół, smak pierwszego pocałunku i pierwszego papierosa. Przypomnij sobie wybryki i grzeszki ukrywane przed dorosłymi, ciągłe spory i konflikty z rodzicami oraz miłość, która trwa mimo wszystko.To wszystko staje przed oczyma Johna, gdy pewnego wieczoru odbiera telefon od chorego ojca i wyrusza w „najdłuższą podróż do domu”. Bohater przypomina sobie rodzinę, która z pewnością nie była typowa. W domu święte obrazy sąsiadowały z marihuaną hodowaną na parapecie przez zbuntowanego syna, a dzieci na wakacje zamiast do Disneylandu jeździły na pielgrzymki. W tym wszystkim musiał odnaleźć się John, który surowe wychowanie odreagowywał w sposób typowy dla epoki dzieci kwiatów.Grogan opowiada historię prawdziwą, a zarazem uniwersalną. Mówi o rzeczach najważniejszych - miłości i śmierci, wierze i wątpliwościach oraz o niezwykłej sile, jaką daje rodzina.Jeśli chcesz się dowiedzieć, co było, zanim pojawił się Marley - musisz przeczytać tę książkę!    „Wspomnienia są tak dobrze napisane, że czytelnicy współcześni i przyszli mogą odnaleźć elementy własnej historii życiowej w kronice życia pisarza (...). Zręcznym przesuwaniem narracji pomiędzy głosem dziecka a perspektywą dorosłego John Grogan zdobywa nasze serca od początku do końca”.Doris Kearns Goodwin, laureatka nagrody Pulitzera  „Najdłuższą podróż do domu muszą przeczytać ci, którzy zadają sobie pytanie o swoją wiarę, usiłują zrozumieć swoją tożsamość i pokochać swoją rodzinę. Innymi słowy - wszyscy”. Ann Hood, autorka książek: Comfort. A Journey Through Grief i The Knitting Circle       

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 380

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-02-23

ISBN: 978-83-240-1141-4

Opracowanie graficzne: Grzegorz Podsiadlik

Tytuł oryginalny: The Longest Trip Home

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Recenzje

Lektura pełna optymizmu i nadziei
55 28
W książce "Najdłuższa podróż do domu" John Grogan opisuje losy swojej rodziny - przeniesiony w świat wspomnień z dzieciństwa, zainspirowany nagłym telefonem ojca informującym o zapadnięciu na nieuleczalną chorobę. Rodzina Groganów nie była typowa - dom ozdabiała niezliczona ilość elementów świadczących o kulcie religii katolickiej, wśród których wymienić można wizerunki Marii Panny, krucyfiksy, różańce umieszczane w różnych naczyniach, gromnice czy palmy wielkanocne.
>>> czytaj więcej
Dostrzeganie wartości życia
60 19
"Wiele różnych rzeczy można powiedzieć o naszej rodzinie, ale przede wszystkim byliśmy katolikami. Spośród wszystkich marzeń naszych rodziców dotyczących ich czworga dzieci tylko jedno było niezmienne: że przepojeni wiarą i pobożnością wyrośniemy na praktykujących katolików i pozostaniemy nimi przez całe życie..." Czy to gorące pragnienie rodziców miało prawo się ziścić w epoce „dzieci kwiatów", rewolucji seksualnej, w oparach marihuany i haszyszu, między wierszami lewicujących i obrazoburczych książek Kerouaca czy Salingera?
>>> czytaj więcej
Historia pełna miłości
58 24
Niesamowita i ciepła historia o dzieciństwie i dorastaniu przepełniona humorem i miłością. Równocześnie jest to opowieść o kochającej się rodzinie, która bez względu na różne drogi wybrane przez jej członków, trzyma się razem, wspiera i szanuje. Książka przepełniona jest masą ciepłych uczuć. Aż chciałoby się wychować w takiej rodzinie, z takim rodzeństwem, w takim zaufaniu i trosce ze strony rodziców.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.