Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Uroczysko

Gama kolorów zaklęta w "Uroczysku"

Istnieją książki, których okładka mówi: "To książka dla Ciebie. Jest taka jak ty...". To właśnie jedna z nich. Od razu chcesz ją mieć, bo zaprasza cię do świata piękniejszego niż twój. A kobieta na okładce jest piękna i magiczna. Wiesz, że zaraz zabierze cię w miejsce, które odwiedziłabyś bez dwóch zdań. Tym właśnie powita cię "Uroczysko"

Życie to gama kolorów świata. Gdy uczucie łączy dwoje ludzi, jest cukierkowy róż, potem nastaje szarość dnia codziennego, aż wreszcie nadchodzi burza. Czasem chmury bywają niebieskie i szybko przechodzą, innym razem są granatowe i nadciągają gwałtownie rujnując świat, życie, związek, miłość, rodzinę, plany, ambicje... Wymieniać można bez końca.

Taki kataklizm spotkał Majkę, piękną kobietę w kwiecie swojego życia. Mąż - niegdyś facet scalający rodzinę Dropsów, okazał się być totalnym dupkiem. Igor, jak to facet w "tym" wieku przeżywa drugą młodość. Porzuca rodzinę na rzecz atrakcyjnej finansistki, która pomaga mu namieszać w finansowej stabilizacji całej rodziny.

Tak oto Majka zostaje w swym życiu odziana w granatową szatę samotności i bankructwa. Każdy mógłby się załamać, ale od czego ma się rodzinę. Z pomocą nadciągają rodzice. Osobą, dla której Maja postanawia żyć normalnie, jest Marysia jej jedyna i szalona nastoletnia córka.
I oto pojawia się tęcza w życiu bohaterki. Bo ona zawsze gdzieś tam jest, bledsza lub bardziej wyraźna, ale czuwa... Na Majkę czekała w Malowniczem, małej miejscowości w Sudetach. To tutaj życie toczy się niespiesznie, wśród kwiatów, owoców i zwierząt. Dotychczasowy jedyny podopieczny, niesforny kocur musi ustąpić miejsca innym zwierzakom, nawet tym niezwyczajnym. Ale jakim, oczywiście nie zdradzę.

Majka realizuje swój plan o jakim wcześniej nie przyszłoby jej do głowy: "Nigdy nie przypuszczałam, że to powiem, ale cóż, jak widać, czasami robi się rzeczy, które wcześniej nawet przez myśl nam nie przejdą."
Malownicze i dom po ciotce Klaudii stanie się Uroczyskiem, które zauroczy każdego. I tylko od ciebie, przyszły czytelniku, zależy, czy dasz się do niego zaprosić.
Ja dałam się porwać tej fali. Wzięłam swój egzemplarz, wsiadłam w busa do Krakowa, w Krakowie na dworcu przesiadłam się w zdezelowanego PKS-a i ruszyłam w góry. Malownicze nie istnieje na mapie. Uroczysko jedno znam, to hotel pod Kielcami. Ale ja odkryłam swoje. Nie powiem wam gdzie, bo straciłoby ono swój urok:) Ale jestem pewna, że też odnajdziesz swoje...

Po każdej burzy na niebie pojawia się słońce, wielkie szczęście ma ten, kto na niebie napotka także na tęczę. Maja przekonała się o tym w najmniej niespodziewanym momencie jej życia. Na końcu tęczy znajduje się Uroczysko. To przepustka do nowego życia. Kogo napotka na swej drodze? Jak wielka jest moc przyjaźni i czy porzucona kobieta ma jeszcze cień nadziei na znalezienie miłości?
Tego dowiecie się czytając "Uroczysko"

Uroczysko jest pierwszą częścią cyklu o tym samym tytule. Niebawem ukażą się nowe wydania dalszych części. Ale jeśli jesteście mocno ciekawi, to biegnijcie do biblioteki - tam na pewno będą czekały na was pierwsze wydania. Powieść, którą chłonie się kartka po kartce i żałuje się również, że czas nad lekturą tak szybko płynie.

W powieści spotkacie dramaty, nadzieję, dużo humoru i zabawy przy kieliszku czegoś mocniejszego.


Recenzent: Klaudia Cebula

Uroczysko – jedyne takie miejsce, gdzie radość rozjaśnia nawet najbardziej pochmurny dzień

Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko - miejsce, które zmienia życie ludzi.

Majka od dłuższego czasu ma wrażenie, że przyciąga wszystkie możliwe nieszczęścia.
Zdradzona i porzucona przez męża, sama musi wychowywać nastoletnią córkę. Nie radzi sobie ze spłatą kredytu, przez co komornik chce odebrać im dom. Dosłownie cały świat wali jej się na głowę.
Postanawia wyjechać w Sudety do uroczego Malowniczego. Z dala od wszystkiego chce zastanowić się nad przyszłością.

Czy Majka odzyska w Malowniczem upragniony spokój?
Czy jej córka Marysia zaaklimatyzuje się w zupełnie obcym jej miejscu?
Czy obie odnajdą upragnione szczęście i MIŁOŚĆ?

Uroczysko to powieść pełna humoru i ciepła. Pokazuje, że niezależnie od trudnych życiowych doświadczeń, każdy może odnaleźć szczęście.
Nikt nie oprze się jej urokowi.