Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Powrót niani

Dalesze losy Nanny

Czy znajdzie się ktoś, kto nie znałby Niani z Nowego Jorku? Szczerze wątpię. Bestseller, tysiące sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, znana, lubiana, kochana niania. I wielki powrót! Tak oto doczekaliśmy się kontynuacji przepełnionej humorem powieści o dalszych losach naszej ulubionej niani.
Nanny teraz jest już dorosła, robi karierę, myśli o powiększeniu rodziny. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zburzyć tej sielanki. I wtedy w jej życiu znowu pojawia się Grayer, dawny podopieczny wraz z jego nieodpowiedzialnymi rodzicami. I tak po raz drugi Nanny zostaje opiekunką, doradczynią, powierniczką. Odtąd w jej życiu wiele się zmieniło, wdarł się zamęt i chaos. Jednak perypetie naszej bohaterki nie kończą się na ponownym „mamuśkowaniu". Bowiem musi ona jeszcze zmierzyć się z dawnymi koleżankami, a obecnie zamężnymi, bogatymi, dostojnymi paniami Nowego Jorku.
I tu będziemy mogli zauważyć ogromną zmianę. Poznamy Nanny zupełnie nie podobną do tej, którą znamy z poprzedniej części. Jaka to zmiana? Tu odsyłam do lektury:-) Podobnie, jak w „Niani z Nowego Jorku", tak i tu nie zabraknie dobrego humoru, zabawnego i zarazem złośliwego stylu. Zostajemy wciągnięciu w cudowną atmosferę Nowego Jorku przepełnioną bogactwem, zbytkiem i zamożnością. A powieść zachwyca i intryguje tym bardziej, że autorki same były nianiami.
Tak więc to nie tylko fikcja literacka, ale powieść oparta na własnych doświadczeniach. A teraz to, co mi się nie podobało w „Powrocie niani". A mianowicie książka wydaje mi się lekko chaotyczna. W niektórych momentach wręcz nie wiedziałam, na czym powinnam się skupić najbardziej. I niestety, ale „Powrót niani" w porównaniu z jej pierwszą częścią wypada dużo słabiej. Co nie oznacza, że czas poświęcony lekturze jest stracony, bo tak na pewno nie będzie. I co najważniejsze - bez przeczytania pierwszej części się nie obejdzie (no, ale i czemu zaczynać od końca?!). Ogólna ocena dobra. Za humor, lekkość czytania, fantastyczny styl autorek.

Recenzent: Justyna Engiel

Emma McLaughlin, Nicola Kraus

Powrót niani

Tłumaczenie: Monika Bukowska

Ponad 220 tysięcy egzemplarzy "Niani w Nowym Jorku" sprzedanych w Polsce!

Nanny zaczyna nowe życie. Wkracza w dorosły świat nowojorskiej socjety w towarzystwie przystojnego męża, ukochanego pieska i Chanel. Na co dzień Nanny walczy z remontem nowego domu w Harlemie, nieobecnością Ryana, który przebywa w Afryce z kolejną misja ONZ, oraz usiłuje rozkręcić własną firmę konsultingową. Jej kariera gwałtownie przyśpiesza, gdy otrzymuje propozycję współpracy z prestiżową nowojorską szkołą. Szybko okaże się jednak, że codzienne kłopoty Nanny to prawdziwy relaks, w porównaniu z katastrofą, jaką sprowadza ze sobą Grayer, jej dawny wychowanek z Piątej Alei. 

Nanny powraca, by po raz kolejny wcielić się w rolę opiekunki, teraz jednak o wiele mądrzejszej i dojrzalszej. Przyjdzie jej rozwiązywać nie tylko domowe problemy Grayera i jego brata Stiltona, uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych do szkół z internatem, poznawać erotyczne gierki uprzywilejowanych nastolatków, ale przede wszystkim stawić czoło swoim dawnym koleżankom. Czy wytrzyma konfrontację z tymi zamożnymi żonami nowojorskich bankierów? Zblazowanymi zakupowiczkami, żyjącymi o wodzie i marchewce, specjalistkami od operacji plastycznych i kart kredytowych? Młodymi matkami, które posyłają dzieci na tai-chi dla maluchów, prawdziwymi władczyniami Piątej Alei?Niania powraca, by odbudować rodzinę i, być może, stworzyć swoją.

Powrót niani to kontynuacja bestsellerowej powieści Emmy McLaughlin i Nicoli Kraus Niania w Nowym Jorku. W tym samym bezpośrednim, pełnym humoru i niepozbawionym złośliwości stylu, przedstawiają dalsze losy swojej ulubionej bohaterki, jeszcze głębiej wnikając w nęcącą zbytkiem i bogactwem atmosferę Nowego Jorku. Nic tak nie intryguje, jak życie mieszkańców Piątej Alei. Nic tak nie szokuje jak grzechy, które próbują ukryć.