Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nigdy nie gasną

Czarny to nasz kolor...

Po przeczytaniu pierwszego tomu od razu zamówiłam sobie drugi i przez te 2-3 dni nie mogłam usiedzieć na miejscu. Miałam tak mocnego "kaca książkowego", że nie mogłam przestać myśleć o tym, co będzie dalej. Od razu mogę powiedzieć, że czekanie opłaciło się.

Cła trylogia "Mroczne umysły" to zdecydowanie jedne z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam, a wierzcie mi było ich bardzo dużo.

Dzieci zaczynają chorować na tajemniczą chorobę o nazwie OMNI. Te, które nie umierają, zyskują wręcz nadprzyrodzone zdolności w wyniku niezwykłej mutacji mózgów. Zostają podzieleni na Zielonych, Niebieskich, Żółtych, Czerwonych i Pomarańczowych. Każdy kolor odpowiada ich umiejętnościom. To, co zostało opisane w trylogii, bardzo mnie zaciekawiło, ponieważ nie miałam jeszcze okazji spotkać się z tego rodzaju książką (zazwyczaj czytam fantasy).

Już po samym tytule pierwszego tomu wywnioskowałam, że to będzie dla mnie coś nowego, świeżego, ciekawego. I nie zawiodłam się. To naprawdę rewelacyjne książki, które mogę polecić każdemu. Zakochałam się w nich już od pierwszych stron pierwszego tomu, a czytając je nie umiałam skupić się na niczym innym jak na lekturze, co jest gigantycznym plusem. Rzadko która książka potrafi mnie w ten sposób wciągnąć i naprawdę polecam.


Recenzent: Kinga Janas

Alexandra Bracken

Nigdy nie gasną

Tłumaczenie: Magdalena Krzysik

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Mroczne umysły”

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Mroczne umysły”

Mam na imię Ruby. Niektórzy nazywają mnie Liderką, ale tylko ja wiem, kim jestem naprawdę. Potworem.
Przede mną najbardziej ryzykowana misja w moim życiu – wojna, w której stawką jest ocalenie tych, których kocham. Zwycięstwo może oznaczać przegraną bitwę o samą siebie.
Jestem ostatnią z Pomarańczowych i jestem gotowa na wszystko.

Specjalnie dla fanów "Mrocnych umysłów"! Teraz możesz pokazać wszystkim jak bardzo mroczny jest twój umysł!