Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Biała jak mleko, czerwona jak krew

Banalnie niebanalna

Miłość nastolatków, choroba i śmierć na końcu. BYŁO. Zapowiada się banalnie, a tu NIESPODZIANKA. Cudowne odzwierciedlanie uczuć kolorami - moje neurony zostały połechtane - bardzo to lubią! Wywołuje nawał emocji i skłania do refleksji. Wchłonęłam, nawet nie wiem kiedy.
Recenzent: Paula Sieczko

Współczesne "Love Story". Historia pierwszej miłości

Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.

Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Silvia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.