Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Alessandro D'Avenia

Biała jak mleko, czerwona jak krew

Tłumaczenie: Alina Pawłowska

Współczesne "Love Story". Historia pierwszej miłości

Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.

Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Silvia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 312

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-09-27

ISBN: 978-83-240-1653-2

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Bianca come il latte, rossa come il sangue

Tłumaczenie: Alina Pawłowska

Partnerzy


Recenzje

Nie wyrzekaj się swoich marzeń
10 10
Leonard, dla przyjaciół Leo, ma szesnaście lat, chodzi do szkoły, gra na gitarze, jest kapitanem drużyny futbolowej i uwielbia jazdę na swoim skuterze z popsutymi hamulcami. To przeciętny nastolatek zbuntowany wobec świata dorosłych, nie widzący większego sensu w szkolnej rutynie i szukający, trochę podświadomie, swojego miejsca na ziemi.
>>> czytaj więcej
Banalnie niebanalna
11 9
Miłość nastolatków, choroba i śmierć na końcu. BYŁO. Zapowiada się banalnie, a tu NIESPODZIANKA. Cudowne odzwierciedlanie uczuć kolorami - moje neurony zostały połechtane - bardzo to lubią! Wywołuje nawał emocji i skłania do refleksji. Wchłonęłam, nawet nie wiem kiedy.
>>> czytaj więcej
O prawdziwej przyjaźni, pierwszej miłości, nastoletnich uczuciach
78 44
Czym są dla nas kolory? Z reguły nie przywiązujemy do nich zbyt wielkiej wagi. Po prostu są i już. Jednak Leo - główny bohater powieści Alessandra D'Avenii wręcz przeciwnie. On przez pryzmat barw postrzega cały świat. Emocje to kolory. Uczucia to kolory. I wreszcie ludzie - to też kolory. Leo to odważny, włoski szesnastolatek z bujnymi włosami przypominającymi grzywę lwa. Jest nieco bezczelny, zbuntowany, nie lubi szkoły, kocha głośną muzykę, piłkę nożną i jazdę na swoim skuterze, który ma popsute hamulce. Jednak czytając „Białą jak mleko..." zauważamy, że Leo to niezwykle wrażliwy i mądry chłopak.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.