Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie

Adam Węgłowski

Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie

Prawda o żywych trupach jest dziwniejsza od fikcji

Złowieszcze żywe trupy atakują z ekranów kin, telewizorów i komputerów. Uwielbiamy się ich bać. Myśl o tym, że nadejdą chwiejnym krokiem, zwiastując kres cywilizacji, pochłonęła miliony na całym świecie. Adam Węgłowski – człowiek, który zjadł zęby na zombie – udowadnia, że nie jest to wcale nowy fenomen. Ludzkość drżała ze strachu przed żywymi trupami już dwa tysiące lat temu. I miała ku temu doskonałe powody.

Autor wyrusza śladami zombie w podróż przez epoki i kontynenty. Przemierza Afrykę, Karaiby, Bliski Wschód i dziewicze puszcze średniowiecznej Polski. Zagląda do laboratoriów wybitnych biologów i analizuje czarnoksięskie księgi. Jego wnioski są zatrważające.

Od mrożących krew w żyłach rytuałów Haitańczyków, po polowania organizowane przez istniejących naprawdę polskich wiedźminów – walka z żywymi trupami trwa od najdawniejszych czasów. A współczesna nauka tylko potwierdza, że jest się czego bać.

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-05-16

ISBN: 978-83-240-3470-3

Recenzje

A może my wszyscy jesteśmy skażeni wirusem zombie...?
0 0
Zombie od bardzo dawna towarzyszą życiu człowieka. Fascynacja, strach, obrzydzenie. Moda na książki, filmy, seriale nie przemija. Coraz to nowe innowacyjne pomysły. „Noc żywych trupów", „Resident Evil", „Zombieland", „The Walking Dead", „Dead Island", „The Last of Us" i wiele innych. Jesteśmy bombardowani zombiakami. Czy chcecie z humorem, paskudztwem, strachem? Do wyboru do koloru.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.