Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

ks. Józef Tischner

Zrozumieć własną wiarę

Spotkanie z wciąż żywą myślą ks. Tischnera

Ksiądz Józef Tischner był nie tylko znanym i lubianym publicystą, ale przede wszystkim cenionym duszpasterzem i duchowym autorytetem. Zrozumieć własną wiarę to dwa cykle artykułów: pierwszy: Wiara szuka rozumienia - został opublikowany na początku lat 90. na łamach „Gazety Wyborczej”, drugi - Rozmowy rekolekcyjne - w latach 70. ukazywał się w miesięczniku „W drodze”. Oba stanową cenną i zwięzłą prezentację myślenia religijnego ks. Tischnera.

W cyklu pierwszym autor tłumaczy, czym jest wiara i jak odróżnić tę prawdziwą (wiarę w Boga) od jej surogatu („wiary w wiarę”). W drugim omawia zasadnicze treści wiary chrześcijańskiej (albo szerzej - biblijnej), pytając przede wszystkim o „twarz biblijnego Boga”.

Ta niewielka książka jest zaproszeniem do rekolekcji z ks. Tischnerem - do spotkania z jego wciąż żywą myślą.


Arka Noego na ROCKOWO!
Tutaj zobaczysz jak otrzymać tę płytę w promocyjnej cenie!


Oprawa miękka

Format: 120x165

Liczba stron: 112

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2006-04-10

ISBN: 978-83-240-1928-1

Opracowanie graficzne: Daniel Malak

Recenzje

Budowanie więzi
75 34
Wiara. Moja wiara. Jak rozumiem moją własną wiarę ? Właśnie... Zrozumieć własną wiarę. To jakby odnaleźć własny styl ubierania się. Mama czy tata często narzuca swojemu dziecku - ubierz to; ubierz tamto... Ubierz się jak człowiek! Tyle, że czasem to ubranie nas uwiera i gdy przychodzi upragniona wolność to bez refleksji zbuntowani odrzucamy wszystko to, co nam rodzice proponowali!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.