Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Zegarek z różowego złota

Richard Paul Evans

Zegarek z różowego złota

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Dobrze wykorzystaj czas, który jest ci dany

Czy zaznajemy szczęścia jedynie po to, by lękać się, że nas opuści?

Gdy David poznał MaryAnne, zrozumiał, że wreszcie spotkał kobietę swojego życia. Ten wieczny kawaler zaczął marzyć o małżeństwie i rodzinie – nawet jego ukochane zegary, które od dawna kolekcjonował, straciły dla niego znaczenie. Wreszcie obiecał MaryAnne, że nigdy jej nie opuści i będzie z nią na dobre i na złe. Nie spodziewał się, że już niedługo oboje będą musieli sprawdzić prawdziwość i moc swojej przysięgi.

~~

"Zegarek z różowego złota" Richarda Paula Evansa to piękna opowieść o miłości i przyjaźni silniejszych od lęku o własne życie. Jest to historia, która przenosi nas do Stanów Zjednoczonych z początku XX wieku, w czasy narodzin wielkich fortun i szanowanych amerykańskich rodów, ale i ogromnej niesprawiedliwości społecznej.

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 224

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2013-07-01

ISBN: 978-83-240-3760-5

Tytuł oryginalny: Timepiece

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Materiały o książce


Fragmenty książki czyta Jacek Kawalec

Recenzje

Życie to dar
12 11
W przeddzień swojego ślubu, późnym wieczorem, zgodnie z wolą ostatniej właścicielki MaryAnne Parkin, Jenna otrzymuje unikatowy przedwojenny zegarek z różowego złota. Na kolejnych kartkach książki autor przedstawia losy tego cennego przedmiotu, który miał ogromny wpływ na wydarzenia sprzed lat i znacząco wpłynął na historię rodziny Parkinów.
>>> czytaj więcej
Wyjątkowa powieść o miłości, przyjaźni i przebaczeniu
14 13
Richard Paul Evans - bestsellerowy pisarz amerykański, autor prawie dwudziestu powieści, które zostały przetłumaczone na 25 języków i sprzedane w nakładzie ponad 14 mln egzemplarzy. Jego twórczość była wielokrotnie nagrodzona, a poszczególne powieści długo znajdowały się na szczycie list bestsellerów „New York Timesa". Ponad to jest również założycielem organizacji charytatywnej „The Christmas Box House International" na rzecz zaniedbanych i wykorzystywanych dzieci. Za swoją działalność uhonorowany został „Washington Times Humanitarian of the Century Award" oraz „Volunteers of America National Empathy Award".
>>> czytaj więcej
Miłość z zegarkiem w tle
19 13
Amerykański milioner i kolekcjoner zegarów wszelkiego rodzaju, David Parkin pewnego dnia zatrudnia w swojej firmie MaryAnne. Po kilku tygodniach kobieta oznajmia mu, że jest w ciąży ze swoim byłym narzeczonym. Mężczyzna, głęboko już w niej zakochany, zgadza się poślubić MaryAnne, aby uchronić ją przed hańbą. Przy okazji dowiaduje się, że ona darzy go takim samym uczuciem. Przysięgają sobie miłość, a kilka miesięcy później na świat przychodzi Andrea. Jej rodzice są tak zapatrzeni w dziecko, że jego strata byłaby dla nich ogromnym ciosem. Los jednak rzuca na drodze Lawrence'a, czarnoskórego przyjaciela Parkina, zegarek z różowego złota, który nie tylko jemu doda zmartwień.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.