Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Zakaz palenia

ks. Adam Boniecki

Zakaz palenia

Autor książki „Lepiej palić fajkę niż czarownice” znowu wsadza kij w mrowisko polskich i kościelnych sporów.

Rok 2014 dla księdza Adama Bonieckiego, Redaktora Seniora „Tygodnika Powszechnego”, jest rokiem szczególnym. W lipcu będzie obchodził swoje 80. urodziny. W tym roku minie także 50 lat od pierwszej jego publikacji na łamach „Tygodnika Powszechnego”, którego 15 lat temu został redaktorem naczelnym. To nie jedyne powody do świętowania – 35 lat temu objął stanowisko redaktora naczelnego polskiej edycji „L’Osservatore Romano”, a 40 lat temu wydał nakładem Znaku swoją pierwszą książkę „Rozmowy niedokończone”.

Z okazji jubileuszu księdza Adama Bonieckiego przygotowaliśmy książkę „Zakaz palenia” - zbiór edytoriali z „Tygodnika Powszechnego”, który jest kontynuacją bestsellerowego tomu „Lepiej palić fajkę, niż czarownice” opublikowanego w listopadzie 2011 roku. Paradoksalnie, po nakazie milczenia nałożonym na księdza Adama przez jego zwierzchników, zainteresowanie jego osobą wzrosło – od tego czasu odwiedził on ponad 200 miejsc w Polsce i za granicą, w których spotkał się z czytelnikami, wiernymi, wszystkimi, dla których głos księdza Bonieckiego jest ważnym elementem debaty publicznej.

Książka będzie ilustrowana zdjęciami Grażyny Makary i opatrzona komentarzami Michała Okońskiego i Piotra Mucharskiego, redaktorów „Tygodnika Powszechnego”.

Oprawa miękka

Format: 140x190

Liczba stron: 176

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-05-19

Przeczytaj także

Jubileusz(e) ks. Adama Bonieckiego
W piątek 25 lipca wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego" kończy 80 lat. Naszemu Autorowi składamy najserdeczniejsze życzenia!
>>> czytaj więcej
Nasi autorzy na plaży
Zapraszamy na Festiwal Media i Sztuka, który odbędzie się 10-13 lipca 2014 w Darłowie. Na plenerowej estradzie - wybitni twórcy. Wśród nich Jagielski, Grzebałkowska, Boniecki...
>>> czytaj więcej
Ks. Boniecki promuje „Zakaz palenia”
Spotkanie promujące najnowszą książkę autora odbędzie się w poniedziałek, 23 czerwca o godz. 18.00 w Krakowie. Serdecznie zapraszamy!
>>> czytaj więcej
Ksiądz Adam Boniecki w Radio Kraków
Zapraszamy do słuchania fragmentów najnowszej książki Zakaz palenia w wykonaniu Autora.
>>> czytaj więcej
Wielki jubileusz ks. Bonieckiego
Zapraszamy na spotkanie promujące książkę Zakaz palenia, które odbędzie się 6 czerwca 2014 w Warszawie o godz. 18. Już w lipcu autor obchodzić będzie 80 urodziny, a to dopiero początek...
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Abp Henryk Muszyński

Jedni czytają księdza Adama z wdzięcznością, inni oburzają się i krytykują. Przyznać jednak trzeba, że Autor ma odwagę iść tam, gdzie inni nie pójdą, i podjąć drażliwe tematy, których wielu woli unikać. Milczenie przecież niczego nie załatwi! Sam wyraźnie wyznaje, kim jest i w co wierzy, ale od nikogo wiary w to, co pisze, nie oczekuje. Nie obraża się, gdy ktoś podejmie polemikę, a potrafi za nią nawet podziękować.

Halina Bortnowska

Ksiądz Adam raz otwiera, raz zamyka drzwi „Tygodnika” – otwiera, by wpuścić tego, kto przez zamknięte nie wejdzie. Zamyka, by przeciąg nie potargał wachlarza myśli.

Wojciech Bonowicz

Dziennikarze wciąż mówią, jaka to strata, że nie mogą go zapraszać do telewizji czy radia. Ja też nigdy się z tym nie pogodzę. Lubiłem, kiedy nas mylono; do redakcji przychodziły listy adresowane do ks. Wojciecha Bonieckiego. Ale odkąd Adam dostał zakaz, ludzie przestali nas mylić...

A Ty, o co spytałbyś ks. Adama?

Recenzje

Za chmurami zawsze jest niebo
28 28
Choć nie zawsze widoczny na tzw. pierwszy rzut oka, to zawsze zauważalny po chwili. W tekstach ks. Bonieckiego ujrzymy Kościół nie zawsze świętobliwy, nie zawsze taki, jaki byśmy chcieli, ale to, co się nie zmienia to to, że „On" zawsze jest. Pamiętając, że >W świetle Ewangelii „panowanie" znaczy „służenie".<. Bycie Kościoła to posługa.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.