Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Marie Heaney

Za dziewiątą falą. Księga legend irlandzkich

Poznajemy fascynujące dziedzictwo minionych wieków, które leży u podstaw tożsamości wyspy

Marie Heaney kreśli przed czytelnikiem barwne historie celtyckich bohaterów, opowiada również o pierwszych chrześcijańskich świętych na wyspie. To szerokie spojrzenie pozwala poznać fascynujące dziedzictwo minionych wieków, które leży u podstaw tożsamości współczesnej Irlandii.

Zebrane w tej książce podania należą do najstarszych w Europie i przez wieki były przekazywane z ust do ust. W średniowieczu zostały spisane, dzięki czemu nawet dziś możemy wkroczyć do świata pełnego wojowników, królów i magów. Trwałe miejsce w literaturze powszechnej zapewnia tym opowieściom ponadczasowość – opisywany w nich świat dawno przeminął, ale namiętności zamieszkujących go tyranów, intrygantów, upartych kobiet i zapalczywych mężczyzn żyją nadal.

Oprawa miękka

Format: 144-205

Liczba stron: 288

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 1996-01-01

ISBN: 978-83-240-2166-6

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tytuł oryginalny: Over Nine Wawes. A Book of Irish Legends

Recenzje

Książka dla miłośników legend i mitów irlandzkich
38 20
Zawsze lubiłam poznawać legendy i mity. Uważam, że wiekowe podania są wspaniałym źródłem wiedzy o wierzeniach i życiu ludzi, którzy już dawno odeszli. Historia dostarcza nam wiedzy naukowej o minionych czasach, legendy i mity umożliwiają czytelnikom zbliżenie się do natury dawnych mieszkańców danego kraju.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.