Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Xięgi Nefasa. W zaświatach

Małgorzata Saramonowicz

Xięgi Nefasa. W zaświatach

Zginą wszyscy, gdy zginie jedno

Władysław, Jaksa i Alba. Młody następca tronu, syn wielkiego rycerza i niewidoma kapłanka. Władysław rywalizuje z Jaksą, z czasem staje się bezwzględny i okrutny. Jaksa zaś nie chce być wojownikiem i w tajemnicy doskonali swoje magiczne umiejętności. Tymczasem magiczne moce Alby są coraz silniejsze. Może już wkrótce to ona stanie na czele pogańskiego buntu…
Nefas, tajemniczy sługa Krzywoustego, musi za wszelką cenę chronić wszystkich troje przed niebezpieczeństwem z zewnątrz i przed nimi samymi. Wiąże go złożona Trygławowi przysięga. Jeśli jej nie dotrzyma, tych troje młodych zginie. Nie chce jej złamać, bo wierzy, że dzięki pomocy mrocznego bóstwa uratuje z zaświatów jedyną kobietę, którą zdołał pokochać – szarowłosą Rangdę.
Polska w XII wieku to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę.
Małgorzata Saramonowicz prowokuje, niepokoi, ale przede wszystkim po raz kolejny dowodzi, że historia może być doskonałą kanwą dla sagi fantasy. Od lektury "Xiąg Nefasa" nie sposób się oderwać.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 480

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-01-30

ISBN: 978-83-240-4572-3

Przeczytaj także

Spotkanie z Malgorzatą Saramonowicz
W czwartek 2 lutego zapraszamy do warszawskiego Empiku Junior (Marszałkowska 104/122) na spotkanie autorskie z Małgorzatą Saramonowicz i premierę jej książki „Xięgi Nefasa. W zaświatach".
>>> czytaj więcej
Jak się robiło PR w średniowieczu?
- Chyba taka już po prostu jestem. Mroczna, i to nie w sensie metaforycznym, ale jak najbardziej dosłownym - mówi Małgorzata Saramonowicz, autorką cyklu Xięgi Nefasa.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Mroczna historia Polski
0 0
„Xsięgi Nefasa" to powieść łącząca w sobie elementy, które z pozoru wydają się do siebie nie pasować: walkę o władzę w średniowiecznej Polsce, pogańskie wierzenia i wciągającą fabułę. Okazuje się, że o historii Polski można opowiadać fascynująco za pomocą powieści fantasy.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.