Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Bartek Chaciński

Wyż nisz. Od alterglobalistów do zośkarzy. 55 małych kultur

Jedyny i niezastąpiony przewodnik po plątaninie nisz, w którą zamieniła się kultura XXI wieku

Najnowsza książka Bartka Chacińskiego - autora Wypasionego..., Wyczesanego... i Totalnego języka najmłodszej polszczyzny - to jedyny i niezastąpiony przewodnik po plątaninie nisz, w którą zamieniła się kultura XXI wieku. 

„Jestem niezbyt hipsterskim blogerem, pokoleniowym grunge'owcem z odrobiną alterglobalizmu pod czerwono-żółto-zieloną czapką, przez chwilę nawet backpackerem, za starym na hiphopowca, za młodym na punkowca, choć gdy słyszę riffy, budzi się we mnie widmowy gitarzysta. Ale na cyberpunku się znam. Kiedyś udało mi się nawet połączyć w sobie depesza z metalem. Byłem erpegowcem, a przez niektórych uważany jestem za audiofila. Cosplay mnie nie bawi, choć sam kiedyś napisałem fanfika. PUA uważają mnie za hejtera, podczas gdy jestem tylko sceptykiem. Niezależnym, ale bez uwielbienia dla indie, mocno lubiącym LGBT, pod warunkiem, że ci punkowego etosu nie porzucają dla depresji w stylu emo.
A Wy?”
[fragment książki]

Oprawa miękka

Format: 144x170

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-08-02

ISBN: 978-83-240-1410-1

Opracowanie graficzne: Kamil Rewieński, Antonina Pieczarkowska, Marta Szmyd (Mill Studio)

Materiały o książce

Bartek Chaciński o swojej książce

Partnerzy


Recenzje

Kim oni są?
107 68
Najnowsza książka autora „Wyczesanego słownika najmłodszej polszczyzny" to rodzaj małej encyklopedii, przewodnika po niszach kulturowych. Encyklopedyczny jest tu jednak tylko układ haseł. Treść to już raczej mini-artykuły nt. nisz XXI wieku.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.