Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Piotr Augustyniak

Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła. Studium o "Wyzwoleniu"

150 lat temu urodził się artysta, który przejrzał nas na wylot

Czy patrzymy dziś na społeczne przebudzenie Polaków? Tak zwana dobra zmiana wywołała powszechną erupcję energii i aktywności. Dlaczego mimo to nie możemy wyzwolić się z okowów trywialnego romantyzmu, w które zakuli nas Mickiewicz i Sienkiewicz? Dlaczego nie potrafimy zburzyć kościoła skamieniałej myśli, tradycji i historii?

Stanisław Wyspiański pomaga nam naprawdę powstać z kolan. W "Wyzwoleniu" nazywa nasze lęki, uprzedzenia i absurdalne zachowania, które hamują rozwój społeczny i skazują na stagnację. Piotr Augustyniak udowadnia, że uniwersalna myśl Wyspiańskiego może stać się remedium na społeczny impas.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2019-01-14

ISBN: 978-83-240-5845-7

Przeczytaj także

#słowoPRZECIWnienawiści
Zapraszamy na panel dyskusyjny o roli słowa w naszym życiu i komunikacji, który odbędzie się podczas Festiwalu Wrażliwego w Gdańsku. W rozmowie weźmie udział m.in. Piotr Augustyniak, autor książki „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła".
>>> czytaj więcej
Burzenie polskiego kościoła - panel dyskusyjny
Zapraszamy na dyskusję o współczesnej Polsce, o jej przekleństwie i jej potencjale. Zapytamy o nasze uwikłanie w tragiczną przeszłość; o ciążące na nas narodowe traumy i ścigające nas upiory.
>>> czytaj więcej
TRANS EUROPA EXPRESS #1 [KONCERT + DEBATA]
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Augustyniakiem autorem książki "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła" oraz Leszkiem Jażdżewskim. Dyskusję poprzedzi Koncert Piotra Kurka.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.