Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wyspa niesłychana

Eduardo Mendoza

Wyspa niesłychana

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Grzechem jest nie mieć marzeń

Fábregas rzuca wszystko - rodzinę, firmę, kochankę. Przeznaczenie lub przypadek prowadzi go do Wenecji. Dla niego to miejsce niezwykłe, pełne sekretów i tajemniczych postaci - świętych od zaskakujących cudów, morderców grasujących po ulicach, kurtyzan zamieszkujących sypiące się pałace.

Miasto hipnotyzuje, budząc głód spóźnionego odkrywania, przeżywania i smakowania życia. I wtedy na drodze Fábregasa staje tajemnicza kobieta, która niczego od niego nie chce. Wenecja daje schronienie kruchej namiętności.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-10-17

Tytuł oryginalny: La isla inaudita

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Recenzje

„A gdybym tak zrobił jakieś głupstwo?"
45 31
Fábregas przez całe życie był marzycielem, ale stał się praktykującym marzycielem, gdy pewnego poranka pomyślał: „A gdybym tak zrobił jakieś głupstwo?" i porzucił wszystko. Mendoza podarował swojemu bohaterowi czas, brak zobowiązań i pieniądze, i wysłał go do Wenecji, co więcej, nie pozwolił, by zbyt często męczyli go tam turyści. Wszystko po to, by, lepiej późno niż wcale, odkrył, jak może smakować życie.
>>> czytaj więcej
Wenecja magiczna i tajemnicza
79 40
Polski wydawca Eduarda Mendozy nie spoczywa na laurach. Co rusz do księgarń trafia jego kolejna powieść przetłumaczona na nasz język. Nie pora na pytania, dlaczego następuje to tak późno, pora na radość z powodu tego, że dzieje się to na naszych oczach. Choć autor znany jest Polakom przede wszystkim jako autor bestsellerowej serii komedii, w tym Przygód fryzjera damskiego, to zdarza mu się popełniać także książki innej natury.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.