Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Barbara Ciwoniuk

Własny pokój

Czy wokół Ciebie czasem rozpada się świat?

Rozwodzący się rodzice, przemoc w szkole, brak akceptacji swojego wyglądu, marzenie o posiadaniu prawdziwego domu?

Zach przeżywa rozstanie rodziców i chorobę mamy.
Alfi za wszelką cenę chce uchronić siebie i Maję przed domem dziecka.
Jacek ma problemy z nadwagą i nie chce wychodzić z domu. Przyjaźń między nimi, głęboka i prawdziwa, może wszystko zmienić...

Oprawa miękka

Format: 124x195

Liczba stron: 296

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-02-28

ISBN: 978-83-240-1530-6

Materiały o książce

Poleca Małgorzata Budzyńska, autorka bestsellerowej serii "Ala Makota"

”Poruszająca książka; pierwsza polska współczesna powieść dla nastolatków, o nastolatkach z taką otwartością poruszająca trudne, najczęściej przemilczane tematy.”

Recenzje

Mały świat wielkich problemów
167 46
„Własny pokój" Barbary Ciwoniuk to książka skierowana do kilku grup odbiorców. Autorka z powodzeniem znajdzie czytelników wśród młodzieży, rodziców i szerokiej grupy nauczycieli. Każdy nastolatek odkryje tu zwierciadło wielu szkolnych przeżyć, swoich wzlotów i upadków, nie tylko edukacyjnych. Swobodny język młodych ludzi, przeżycia bohaterów dobrze osadzone w szkolnych realiach i dystans naznaczony dawką humoru, to atuty książki, które mogą autorce przysporzyć pokaźną rzeszę oddanych czytelników.
>>> czytaj więcej
Zrozumieć nastolatka
155 42
Wpadła mi w ręce książka Barbary Ciwoniuk „Własny pokój". Przeczytałam ją jednym tchem. I choć wydawnictwo Znak reklamuje ją jako opowieść dla nastolatków, to moim zdaniem książka ta powinna trafić również w ręce każdego szanującego się belfra i rodzica. Bo stać się może niezłą wskazówką, w jaki sposób należy budować dobre relacje z własnym dzieckiem czy uczniem. Lub w jaki sposób relacje te odbudować, jeśli gdzieś na drodze trudnego dorastania, zatraciło się dobre porozumienie na linii dziecko-dorosły.
>>> czytaj więcej
Są wyjścia z trudnych sytuacji
153 43
Książka opowiadająca o problemach współczesnych nastolatków. Pokazuje nam że nie tylko nam towarzyszą w życiu takie problemy, jak bohaterom książki. Osoby, które w życiu mają podobne problemy mogą przeczytać tą książkę aby nie zagubić się w świecie i nie zboczyć na złą drogę.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.