Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

ks. Józef Tischner

Wędrówki w krainę filozofów

„Nie ma dla człowieka większego niebezpieczeństwa niż bezmyślność”.

Czy Sokrates, Platon, Mistrz Eckhart, Kartezjusz, Kierkegaard i inni to tylko nazwiska w historii filozofii, czy raczej zawsze aktualni nauczyciele myślenia? Ks. Józef Tischner w Wędrówkach w krainę filozofów pokazuje, że z nauką myślenia jest jak z nauką chodzenia: potrzebny jest mistrz, którego ręki można się uchwycić. W swoich gawędach opowiada o tym, jak filozofowie szukali przez wieki odpowiedzi na pytania o to, co znaczy myśleć, dlaczego człowiek błądzi, jaka jest natura zła i czy można się od tego zła wyzwolić. W jasny i przystępny sposób wprowadza nas w problemy, z którymi człowiek myślący musi się zmierzyć również dzisiaj.

JÓZEF TISCHNER (1931–2000) – ksiądz, filozof, publicysta. Profesor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, współzałożyciel wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Kawaler Orderu Orła Białego.

Oprawa miękka

Format: 124 x 195 mm

Liczba stron: 104

Data pierwszego wydania: 2008-06-20

ISBN: 978-83-240-0980-0

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Przeczytaj także

Tischner znów na maturze
Kolejny rok z rzędu maturzyści musieli pochylić nad jednym tekstów ks. Józefa Tischnera. Tyle że w tym roku wszyscy, a w ubiegłym tylko ci, którzy chcieli.
>>> czytaj więcej
Tischner: Nie ma większego niebezpieczeństwa niż bezmyślność
Lato to czas wędrowania. Ruszamy w drogę, by od czegoś uciec, albo przeciwnie: coś odnaleźć. Zachęcam jednak, Drogi Czytelniku, byśmy dziś podjęli tę absolutnie najważniejszą wyprawę: wyprawę „w krainę filozofów", a tak naprawdę - w głąb siebie samych.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Odpowiedzi na wiele pytań
71 31
Autorem książki "Wędrówki w krainę filozofów" jest ksiądz Józef Tischner. Książka ta jest znakomitym przewodnikiem po podstawowych zagadnieniach filozofii. Pierwowzorem książki były audycje radiowe z udziałem księdza Józefa Tischnera emitowane w latach 1989-1991 w Programie 3 Polskiego Radia, a następnie w Polskim Radiu Kraków.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.