Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Walka o Hiszpanię 1936-1939.  Pierwsze starcie totalitaryzmów

Antony Beevor

Walka o Hiszpanię 1936-1939. Pierwsze starcie totalitaryzmów

Tłumaczenie: Hanna Szczerkowska

Pierwsze starcie totalitaryzmów! Hiszpańska wojna domowa, która rozegrała się w latach 1936-1939, była pierwszym starciem między komunizmem a faszyzmem, a przede wszystkim zwiastowała drugą wojnę światową. Antony Beevor wprowadza nas w tamte lata: biały terror, czerwony terror, rewolucję i polityczne walki wewnętrzne, obcą interwencję. Opisuje wojnę w sposób obiektywny i z perspektywy dwóch walczących stron, a moralny osąd pozostawia czytelnikowi. Autor, jeden z najpopularniejszych pisarzy historycznych na świecie, potwierdza najlepsze cechy swego pisarstwa. Umiejętnie pokazuje korzenie konfliktu oraz jego konsekwencje. Buduje wciągającą niczym najlepszy thriller narrację oraz dociera do wiedzy, która może zaskoczyć nawet znawców tematu. W mistrzowski sposób przedstawia obraz działań wojennych oraz oddaje polityczny klimat starcia. Książka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i czytelników zarówno w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji, jak i w samej Hiszpanii, gdzie została uznana za jedno z najwybitniejszych opracowań tematu. Hiszpańskie wydanie Walki o Hiszpanię uhonorowano w 2005 roku La Vanguardia Prize dla najważniejszej książki niebeletrystycznej. 
”Książka, którą czyta się znakomicie (co nie zdziwi nikogo, kto zna słynny Stalingrad czy Berlin 1945)... Ta książka powinna znaleźć się na pierwszym miejscu we wszystkich rankingach dzieł o hiszpańskiej wojnie domowej.”„El Pais”  Przeczytaj recenzję na portalu konlikty.pl
 
  

Oprawa twarda z obwolutą

Format: B5 150x235

Liczba stron: 688

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-03-09

ISBN: 978-83-240-1159-9

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tłumaczenie: Hanna Szczerkowska

Recenzje

Preludium II wojny światowej
80 34
Popularność swoich książek historycznych na polskim rynku Antony Beevor zawdzięcza jak się wydaje dwóm czynnikom. Po pierwsze są to walory czysto historyczne i literackie. Jego książki czyta się znakomicie, narracja autora jest wciągająca, klarowna i zrozumiała nawet dla laików w dziedzinie historii. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wysoki poziom literacki książek nie wpływa negatywnie na ich wartość naukową. Beevor potrafi połączyć coś co połączyć udaje się tylko niektórym, a mianowicie ciekawy styl i wierność historycznym faktom.
>>> czytaj więcej
Między Stalinem a Hitlerem
82 33
Hiszpańskie zmagania z lat 1936-1939 zdają się odległe, a przecież wciąż budzą gorące spory - także w Polsce historia tej wojny domowej trafia od czasu do czasu na sztandary różnych odmian lewicy i prawicy. W Hiszpanii zaś, ominiętej przez II wojnę światową, jest centralnym wydarzeniem XX wieku.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.