Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mariusz Sieniewicz

Walizki hipochondryka

Błogosławiony niech będzie dżin uwolniony z ampułki!

Każdy nieszczęśliwie zakochany w swoich chorobach wcześniej czy później trafia w ręce chirurga. Jeśli wychodzi spod noża cało, to tylko po to, by stanąć oko w oko z bandą handlującą na oddziale ruskim dolarganem i sprowokować bunt wszystkich cierpiących. Jeśli przeżyje, śmierć westchnie z respektem: „tak, temu jednemu nie dałam rady”.

W „Walizkach hipochondryka” pojawia się Emil Śledziennik – mężczyzna w wieku kryzysowym, w za krótkiej piżamie, podglądany z odrobiną czułości, goryczy, dużą dawką ironii (podawanej dożylnie) i pełnym rozbawienia dystansem. Przy życiu trzymają go trzy rzeczy: rozpamiętywanie przeszłości, choroba i miłość do pewnej kobiety, o której mówi wyłącznie na klęczkach.

To powieść dla prawdziwych twardzieli o słabych nerwach, którzy banał egzystencji traktują jako jedną z najwyższych form okrucieństwa.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-08-25

ISBN: 978-83-240-3210-5

Opracowanie graficzne: Marianna Sztyma

Przeczytaj także

Niepokojące memento z przyszłości
Stolica Apostolska została przeniesiona pod Sztokholm, stolicą Polacji jest Olsztyn, a Kraków został właśnie niemal zmieciony z powierzchni ziemi w zamachu terrorystycznym. Ukarany za nieposłuszeństwo kapucyn brat Artur trafia pod Wawel, by nieść pomoc potrzebującym. Na miejscu okazuje się, że jego misja ma zupełnie inny charakter.
>>> czytaj więcej
Mariusz Sieniewicz na Festiwalu Dwa Brzegi
Podczas Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie autorskie Mariusza Sieniewicza, w ramach cyklu "Niesfilmowani".
>>> czytaj więcej
Sieniewicz nominowany do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur
Trzymamy kciuki za Walizki hipochondryka!
>>> czytaj więcej
Mariusz Sieniewicz w Toruniu
Autor opowie o swojej najnowszej powieści zatytułowanej Walizki hipochondryka.
>>> czytaj więcej
Książka warta przeczytania
Najnowsza powieść Mariusza Sieniewicza zbiera doskonałe recenzje. Sięgnij po nią i Ty!
>>> czytaj więcej
„Walizki hipochondryka” w Olsztynie
Zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Sieniewiczem, w czwartek 2 października w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej - Planeta 11 o godz. 17.30.
>>> czytaj więcej
Powieść przełomowa
Tygodnik „Newsweek" poleca najnowszą książkę Mariusza Sieniewicza Walizki hipochondryka.
>>> czytaj więcej
"Walizki hipochondryka" nominowane do Wawrzynu!
Z radością informujemy, że "Walizki hipochondryka" Mariusza Sieniewicza zostały nominowane do WAWRZYNU - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2014.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Eliza Szybowicz

Mistrz hipochondrii i barokowej metafory – zostaje zdegradowany do roli pacjenta w szpitalu zwanym Polską. Na diecie z dożylnego ketonalu i wspomnień snuje groteskowy monolog o upokorzeniu i miłości, bólu i zbawczej anestezji, dostosowaniu i rewolcie. Gada, roi, kocha, a smutna podróż w jedną stronę staje się galopadą w wielu kierunkach. NFZ powinien to refundować!

Recenzje

Ukochany Sieniewicz.
41 36
Bohater najnowszej książki Sieniewicza - hipochondryk Emil Śledziennik leży w szpitalu, gdzie dzieje się akcja powieści.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.