Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Utracona

Karin Fossum

Utracona

Najlepsza norweska powieść kryminalna wszech czasów.„Dagbladet”  Kto mógłby dopuścić się tak bestialskiej zbrodni? I co sprowadziło Hinduskę do tej zapomnianej przez wszystkich norweskiej wioski? Zakrwawione sari to jeden z niewielu czytelnych śladów zabójstwa, które wstrząsnęło krajem. Policja rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę śledztwo, które prowadzi dwójka policjantów - doświadczony Konrad Sejer i młody Jakub Skarre. Jest tylko jeden problem. Nikt nie wie, kim była ofiara. Jedynie małomówny Gundar Jomann mógłby coś wyjaśnić w tej sprawie, ale on czuwa przy łóżku chorej siostry i nie ma ochoty dzielić się swoim indyjskim sekretem... Karin Fossum powraca z kolejną znakomitą powieścią. To właśnie za tę książkę autorka została w 2008 roku uhonorowana prestiżową Los Angeles Times Book Prize. Jurorzy docenili pisarski kunszt autorki oraz precyzję, z jaką kreśli psychologiczne portrety bohaterów. Bo Utracona to powieść wyjątkowa. Używając stylistyki kryminału, Fossum kreśli poruszającą historię odnalezionej miłości, którą niszczy brutalna zbrodnia. Zbrodnia tak okrutna, że nie można znaleźć dla niej wyjaśnienia. Nikt nie zatęskni za zamordowaną, z wyjątkiem jednego człowieka, który byłby gotowy oddać za nią życie.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 136x205

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-10-12

ISBN: 978-83-240-1268-8

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Recenzje

Niedopowiedzenia i niejasności
69 29
"Utracona" to nowe spojrzenie na gatunek, jakim jest kryminał. Tu łączy się nie tylko wątek kryminalny z obyczajowym, ale także psychologicznym. Autorka porusza problem mentalności mieszkańców małych miasteczek (oczywiście nie generalizuje). Naturalna wydaje się pewność, że jeśli znamy kogoś od lat, to nie mógłby dopuścić się zła względem drugiej osoby. No właśnie, a gdy to zło już się wydarzyło, ludzie nieświadomie usprawiedliwiają się nawzajem i kryją.
>>> czytaj więcej
Mroczne sekrety małego miasteczka
65 34
Najnowsza książka norweskiej królowej kryminałów Karin Fossum zaczyna się niewinnie, a nawet zabawne. Gunder wiedzie spokojny żywot starego kawalera. Jedna książka odmienia jednak całkowicie jego sposób patrzenia na rzeczywistość, jego hierarchia wartości zmienia się o 180 stopni.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.