Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Paweł Huelle

Ulica Świętego Ducha i inne historie

Długo oczekiwane wznowienie

Co przytrafiło się Hansowi Castorpowi w trakcie pobytu na studiach w Gdańsku? Dlaczego gospodyni w mieszkaniu wynajmowanym przez Eliasa Canettiego wieczorami zamieniała się w psa? Wreszcie, czy William Faulkner byłby w stanie napisać współczesny bestseller?

W "Ulicy Świętego Ducha i innych historiach" Paweł Huelle odsłania swoje drugie oblicze. Okazuje się nie tylko wyśmienitym pisarzem, ale i wnikliwym, pełnym erudycji czytelnikiem. Wielbicielem literatury, któremu nie wystarcza to, co znajduje na kartach książek i w biografiach pisarzy. Czyta więc między wierszami, tropi niezapisane fakty, podróżuje śladami bohaterów, zastanawia się, co by było, gdyby…, zaciera granicę między prawdą a fikcją.

„Zwyczajne mieszkanie typowej wdowy okazuje się więc miejscem pełnym mrocznych namiętności i dewiacji. Niczym w teorii Freuda – prawda ukrywa się pod powierzchnią, w zakamarkach. Aż strach pomyśleć, co z takiej sceny zrobiłby Kafka, Genet czy Sartre. Lecz nie Canetti. Tok jego opowieści jest rzeczowy, zaledwie w kilku miejscach ironiczny, zupełnie nieepatujący czytelnika”.
Haidgasse, rok 1927

Oprawa twarda

Format: 205x126mm

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-09-26

ISBN: 978-83-240-2196-3

Przeczytaj także

Drugie oblicze Pawła Huelle'go
Jaką rolę w życiu Joanny Schopenhauer odegrała Ulica Świętego Ducha w Gdańsku? W kim kochała się matka słynnego filozofa?
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.