Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wojciech Bonowicz

Tischner. Biografia

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera, a zarazem dzieło w prawdziwie tischnerowskim duchu. Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego uczonego, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera.
Książka powstawała przy wielkiej życzliwości i pomocy ze strony Rodziny Księdza Profesora. Autor dopuszczony został do rodzinnego archiwum - stąd w książce mnogość znakomitych, nieznanych fotografii - a zarazem nie szczędzono mu czasu i uwagi, gdy trzeba było odtworzyć i zweryfikować rozmaite fakty z przeszłości. Ów trud poszukiwania, odkurzania pamięci, zarówno ze strony autora, jak i wspierających go przyjaciół i świadków życia księdza Tischnera, sprawia, że książka Bonowicza tętni życiem, a pasja poszukiwacza udziela się czytelnikowi.

www.tischner.pl

 

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 153 × 213 mm

Liczba stron: 512

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2002-01-31

ISBN: 978-83-240-0057-9

Przeczytaj także

„Tischner. Biografia" z Nagrodą Klio
Książka Wojciecha Bonowicza „Tischner. Biografia" otrzymała Nagrodę Klio trzeciego stopnia w kategorii książki autorskiej. Książki-laureatki wybrano spośród 215 nadesłanych propozycji.
>>> czytaj więcej
Znamy termin Nadzwyczajnych Dni Tischnerowskich
W dniach od 18-20 listopada odbędą się Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie, a 21 listopada - gala wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Ze względu na panującą epidemię wszystkie wydarzenia odbędą się w formule on-line.
>>> czytaj więcej
Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego
Zapraszamy do Szczebrzeszyna na spotkanie z Dominiką Słowik i Wojciechem Bonowiczem!
>>> czytaj więcej
Tischner znów na maturze
Kolejny rok z rzędu maturzyści musieli pochylić nad jednym tekstów ks. Józefa Tischnera. Tyle że w tym roku wszyscy, a w ubiegłym tylko ci, którzy chcieli.
>>> czytaj więcej
Znamy już datę 17. Dni Tischnerowskich
Tegoroczne Dni Tischnerowskie odbędą się w dniach 20-22 kwietnia. Głównym organizatorem obecnej edycji jest Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Głównym gościem imprezy będzie wybitny niemiecki socjolog Hans Joas.
>>> czytaj więcej
Znamy laureatów, program i głównego gościa 16. Dni Tischnerowskich
O. Jan Andrzej Kłoczowski OP, Jerzy Sosnowski oraz ks. Józef Krawiec zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Na konferencji prasowej w Krakowie ogłoszono też program 16. Dni Tischnerowskich (20-23 kwietnia) i poprzedzającej je Strefy Tischnera. Gościem głównym Dni będzie historyk Timothy Snyder.
>>> czytaj więcej
Dni Tischnerowskie w Kielcach, Starym Sączu i Gdańsku
Zbliżająca się 85. rocznica urodzin ks. Józefa Tischnera sprawiła, że pojawiło się kilka nowych inicjatyw dedykowanych jego osobie i dziełu.
>>> czytaj więcej
Myśliwski i Bonowicz wśród nominowanych
Wiesława Myśliwskiego wyróżniono w kategorii powieści za Ostatnie rozdanie, Wojciecha Bonowicza w kategorii tomy poetyckie.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.