Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mario Vargas Llosa

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Bestsellerowa opowieść o miłości, szelmostwach i szaleństwie

Ricardo był nastolatkiem, kiedy poznał niegrzeczną dziewczynkę. Od tamtego dnia przez ponad pięćdziesiąt lat ukochana pojawia się w jego życiu i znika bez śladu. Czy to w Limie, Paryżu, Londynie, Tokio czy Madrycie – każdy jej powrót będzie ważnym wydarzeniem w życiu Ricarda i ważnym momentem w najnowszej historii świata.

"Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" to przewrotna opowieść o femme fatale i miłości aż po grób, miłości idealnej, perwersyjnej, archetypicznej, która potrafi nadać życiu sens i strącić na dno rozpaczy.

Oprawa twarda

Format: A5 140x205

Liczba stron: 336

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2007-09-12

ISBN: 978-83-240-1866-6

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Travesuras de la Nina Mala

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Przeczytaj także

Szukamy recenzentów
Eugenides, Auster, Vargas Llosa, Mendoza, Roth, Franzen, Smith, Marías - ci autorzy nie mają przed Tobą tajemnic? Chcesz podjąć współpracę z Wydawnictwem Znak?
>>> czytaj więcej
Redbad Klijnstra czyta najnowszą powieść Llosy
Fragmenty Dyskretnego bohatera Mario Vargasa Llosy usłyszą Państwo na pół roku przez oficjalną premierą w Znak-u! Zapraszamy 28 czerwca do Wrocławia.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Mario Vargas Llosa o swojej książce

To studium miłości odciętej od całej mitologii romantycznej (…) Mieści się w niej wiele, wszystko co jest związane z naturą człowieka: instynkt, seks, namiętność, także ta duchowa, fantazmaty, które kształtują nasze relacje, czynią nas lepszymi czy gorszymi ludźmi.

Strona internetowa Mario Vargasa Llosy

Recenzje

Pozdrowienia od niegrzecznej dziewczynki...
33 30
Ricardito. Niegrzeczna dziewczynka. Moje pierwsze spotkanie z nimi i samym Mario Vargasem Llosą. Do książki podchodziłam z dużą rezerwą, w obawie, że zostanę przytłoczona zaserwowaną przez noblistę treścią. Bardzo dobrze się stało, że przeczytałam ja właśnie teraz. Ten emocjonalny twister, zaserwowany przez Llosę, wstrząsnął mną autentycznie, być może dlatego, że sama znalazłam się w podobnej sytuacji emocjonalnej, zupełnie jak główny bohater...
>>> czytaj więcej
Tak można kochać tylko w Ameryce Południowej?
55 31
„Nie umie błądzić gdzieś we mgle. Z obłoków tu nie spadła, nie. Na pięknych słowach nie zna się. Polska miłość". Nasza, swojska i pragmatyczna. Taka miłość jak w „Szelmostwach niegrzecznej dziewczynki" u nas nie mogłaby się zdarzyć. Kochamy „zdroworozsądkowo" - czasy „umierania z miłości" już dawno minęły.
>>> czytaj więcej
Tak można kochać tylko w Ameryce Południowej?
146 34
„Nie umie błądzić gdzieś we mgle. Z obłoków tu nie spadła, nie. Na pięknych słowach nie zna się. Polska miłość." Nasza, swojska i pragmatyczna. Taka miłość jak w „Szelmostwach niegrzecznej dziewczynki" u nas nie mogłaby się zdarzyć. Kochamy „zdroworozsądkowo" - czasy „umierania z miłości" już dawno minęły.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.