Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Albert Espinosa

Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie

Tłumaczenie: Giorgio Agamben

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ
I CO WIĘCEJ, ZAKOŃCZYŁA SIĘ SZCZĘŚLIWIE.

23 MAŁE ODKRYCIA… Niby nic, a mają moc wywracania wszystkiego do góry nogami. Wyciągną cię za uszy z NAJCZARNIEJSZEJ DZIURY, pomogą się cieszyć, kiedy nie ma powodów do radości. Sprawią, że twój świat ZABARWI SIĘ NA ŻÓŁTO, stanie się jasny i słoneczny.
TRUDNO W TO UWIERZYĆ? A jeżeli podzieli się nimi z tobą chłopiec, który przez dziesięć lat mieszkał w szpitalu na oddziale onkologicznym, stracił nogę i otarł się o śmierć, a mimo to jest bardzo szczęśliwy?

Albert Espinosa nie owija w bawełnę, mówi wprost: „URODZIŁ MNIE RAK” - być może gdyby nie choroba, nie poczułby nigdy tej wielkiej radości życia, bezwarunkowego szczęścia, nie zrozumiał, jak ważna jest przyjaźń. Może niczego by nie odkrył?

Historia Alberta zainspirowała filmowców: na jej podstawie powstał głośny film Czwarte piętro, a Steven Spielberg wyprodukował serial Red Band Society.

TA MAŁA KSIĄŻECZKA ODMIENIŁA JUŻ NIEJEDNO ŻYCIE i STAŁA SIĘ ŚWIATOWYM BESTSELLEREM. MOŻE ODMIENI TAKŻE I TWOJE?

Oprawa miękka

Format: 132x185

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-07-13

ISBN: 978-83-240-2694-4

Tłumaczenie: Giorgio Agamben

Przeczytaj także

Zabierz książkę na urlop! - część druga
Dziś druga część naszych książkowych propozycji idealnych na urlop. Przygotujcie miejsce w walizkach!
>>> czytaj więcej
Opowieść, która daje nadzieję
"Świat na żółto" to coś więcej, niż lekkie spojrzenie na temat traktowany na ogół z ponurą powagą. Celem Espinosy było przekazanie cennych rad "nie tyle o tym, jak przetrwać raka, ale jak raka wykorzystać, by przetrwać życie".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Nietypowe spojrzenie na raka
0 0
„Mała żółta książeczka" - takie sformułowania spotyka się w opisie tej niezwykłej książki. Niezwykłej, ponieważ w niespotykany sposób porusza temat dotykający niemalże nas wszystkich, naszych rodzin, naszych znajomych czy obcych nam ludzi. Chodzi mianowicie o sposób podejścia do opisania zmagań z chorobą nowotworową.
>>> czytaj więcej
Siła i wartości
0 0
Świat na żółto" Alberta Espinozy jest dowodem na to, że pomimo przeciwności losu można być szczęśliwym. Życie jest nieprzewidywalne, wszystko, co nam się przytrafia, może spotkać każdego, los jest bardzo przewrotny.
>>> czytaj więcej
Na żółto i na niebiesko
4 3
Dobra, ale niczym mnie nie zaskoczyła. Ostatnio mam wrażenie, że o niczym innym się nie mówi. Kiedy tylko czytasz o raku, wszystko jest ok, ale kiedy zabiera ci on bliskie osoby, znajomych, sąsiadów, a nawet zwierzęta, to już nie jest śmieszne, to jest straszne.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.