Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie

Siła i wartości

Świat na żółto" Alberta Espinozy jest dowodem na to, że pomimo przeciwności losu można być szczęśliwym. Życie jest nieprzewidywalne, wszystko, co nam się przytrafia, może spotkać każdego, los jest bardzo przewrotny.

Autor stracił nogę, płuco, część wątroby, ocierał się o śmierć, na dodatek walczył z rakiem, spędził 10 lat na oddziale, nie każdy miałby tyle siły... Nawet w takich sytuacjach potrafił odnaleźć coś pozytywnego. W książce opowiada o tym, jak żyć i co tak naprawdę jest ważne, jak my ludzie zatracamy się w codzienności i konsumpcjonizmie, czasami warto zatrzymać się i podziękować za zdrowie oraz za ludzi nas otaczających.

Książka dała mi bardzo dużo - uświadomiła, że tak naprawdę mam wszystko - rodzinę, dom i zdrowie. Polecam przeczytać każdemu, aby choć trochę zmienić swoje wartości.


Recenzent: Aleksandra Roguszewska

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ
I CO WIĘCEJ, ZAKOŃCZYŁA SIĘ SZCZĘŚLIWIE.

23 MAŁE ODKRYCIA… Niby nic, a mają moc wywracania wszystkiego do góry nogami. Wyciągną cię za uszy z NAJCZARNIEJSZEJ DZIURY, pomogą się cieszyć, kiedy nie ma powodów do radości. Sprawią, że twój świat ZABARWI SIĘ NA ŻÓŁTO, stanie się jasny i słoneczny.
TRUDNO W TO UWIERZYĆ? A jeżeli podzieli się nimi z tobą chłopiec, który przez dziesięć lat mieszkał w szpitalu na oddziale onkologicznym, stracił nogę i otarł się o śmierć, a mimo to jest bardzo szczęśliwy?

Albert Espinosa nie owija w bawełnę, mówi wprost: „URODZIŁ MNIE RAK” - być może gdyby nie choroba, nie poczułby nigdy tej wielkiej radości życia, bezwarunkowego szczęścia, nie zrozumiał, jak ważna jest przyjaźń. Może niczego by nie odkrył?

Historia Alberta zainspirowała filmowców: na jej podstawie powstał głośny film Czwarte piętro, a Steven Spielberg wyprodukował serial Red Band Society.

TA MAŁA KSIĄŻECZKA ODMIENIŁA JUŻ NIEJEDNO ŻYCIE i STAŁA SIĘ ŚWIATOWYM BESTSELLEREM. MOŻE ODMIENI TAKŻE I TWOJE?