Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

C. W. Gortner

Spisek Tudorów

Tłumaczenie: Sally Andrew

Pajęczyna kłamstw i intrygi na dworze Tudorów. Gra, w której stawką jest korona… albo śmierć.

Jest rok 1553. Na angielskim tronie zasiada Maria Tudor, później znana jako Krwawa Maria. Królowa bezwzględnymi metodami próbuje przywrócić w Anglii katolicyzm i zawrzeć sojusz z Hiszpanią. Poddani jednak buntują się przeciw jej rządom. Szepty w pałacowych korytarzach powtarzają imię księżniczki Elżbiety jako kandydatki do przejęcia tronu. Maria zaś czeka tylko fałszywy krok siostry, by raz na zawsze pozbyć się rywalki.
Tymczasem na skutek spisku hiszpańskiego ambasadora listy Elżbiety wpadają w niepowołane ręce, a ich treść wystarczy, by skazać księżniczkę na śmierć. Czy wiernemu szpiegowi uda się odzyskać je na czas?

Oprawa miękka

Format: 155x235

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-10-20

ISBN: 978-83-240-2600-5

Tytuł oryginalny: The Tudor Conspiracy

Tłumaczenie: Sally Andrew

Przeczytaj także

Coco Chanel była wierna w przyjaźni
Tylko u nas autor książki C.W. Gortner opowiada, co go najbardziej zaskoczyło podczas zbierania materiałów do książki o Coco Chanel.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Bond z rapierem
10 10
Nie mam wiele czasu, bo pisanie i czytanie pochłania każdą wolną od obowiązków chwilę, więc rzadko oglądam jakiś film czy serial, o oglądaniu telewizji nie mówiąc. Owszem, do kolacji włączam sobie „Wiadomości", ale twarzyczki naszych polityków i rosyjskie czołgi potrafią zepsuć apetyt nawet największemu smakoszowi, a do takich przecież się nie zaliczam.
>>> czytaj więcej
W tajnej służbie Jej Książęcej Mości
30 23
Powieść Christophera W. Gortnera naszpikowana jest typowymi dla kryminału elementami szpiegowskimi, tajemnicami i zagadkami. W połączeniu z dobrze narysowanymi i wiarygodnymi postaciami daje to udaną i wciągającą powieść. Akcja jest szybka i dynamiczna. A że nie jest jednoliniowa dowodzą o tym liczne zwroty. Znajdziemy tutaj również wiele elementów sensacyjnych i przygodowych, częściowo opartych na faktach, które przybliżają czytelnikowi historię Anglii tamtych czasów.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.