Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Snajper. Opowieść komandosa SEAL Team Six

Howard E. Wasdin, Stephen Templin

Snajper. Opowieść komandosa SEAL Team Six

Tłumaczenie: Michał Romanek, Łukasz Müller

„Jedyny łatwy dzień był wczoraj" - hasło oddziałów Navy Seal

Jedna z najgłośniejszych książek ostatnich lat.

„Poczułem przyjemne kopnięcie karabinu. Pocisk trafił bojownika w bok klatki piersiowej, wchodząc z jego prawej strony, a wychodząc z lewej. Przeciwnik dostał konwulsji, zachwiał się na nogach, po czym runął w tył do wnętrza budynku i tak już pozostał. Natychmiast ponownie przyłożyłem oko do celownika i powróciłem do obserwacji. Gramy dalej. Wszystkie inne myśli wyparowały. Ja i mój win mag stanowiliśmy jedno. [...] Do mnie należało namierzyć i trafić nieprzyjaciela. Nie był to pierwszy raz, kiedy zabijałem dla ojczyzny. I nie będzie ostatni. Kilka następnych minut upłynęło mi na obserwacji okolicy. Jakieś 750 metrów ode mnie pojawił się nagle facet z RPG na ramieniu, szykując się do odpalenia pocisku w stronę śmigłowców. Gdybym go zdmuchnął, byłby to najdalszy śmiertelny strzał w mojej karierze. Gdybym spudłował…”  

TEAM SIX – Elitarny oddział Navy SEAL. Ludzie, którzy wytropili i zabili najgroźniejszego człowieka świata – Osamę Bin Ladena. To pierwsza książka napisana przez komandosa Team Six i jedyna, która daje bezpośredni dostęp do świata elity elit służb specjalnych. Howard E. Wasdin pokaże wam, jak wygląda rekrutacja do Navy SEAL. Pozwoli wam poczuć ból najbardziej morderczego treningu świata. Zdradzi szczegóły najtrudniejszych i najdramatyczniejszych misji (m.in. tej w Somalii, którą widzieliście w filmie Helikopter w ogniu). Opowie, jak z perspektywy komandosa wyglądał atak na kryjówkę Osamy Bin Ladena.  

To najbardziej wybuchowa książka tego roku!

Wydanie kieszonkowe

Liczba stron: 424

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2011-07-25

ISBN: 978-83-240-2277-9

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: SEAL Team Six: Memoirs of an Elite Navy SEAL Sniper

Tłumaczenie: Michał Romanek, Łukasz Müller

Recenzje

Opowieść żołnierza
115 66
Nie wiem, dlaczego panuje przekonanie, że książki sensacyjne to typowo "męska literatura" jest. Ja bardzo lubię tego typu powieści, mimo że jestem kobietą. I muszę powiedzieć, że serce zabiło mi mocniej, kiedy okazało się, że będę miała możliwość przeczytać "Snajpera"- autobiograficzną książkę Howarda E. Wasdina, byłego komandosa jednej z najlepszych jednostek specjalnych na świecie - SEAL Time Six, wydaną przez Znak litera nova.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.