Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Emmanuelle Lepetit

Skarb Mikołajka

Tłumaczenie: Aleksandra Śmigielska

Świat Mikołajka to tata, mama, ale przede wszystkim – banda kumpli. Chłopaki wołają na siebie „Niezwyciężeni”, choć bardziej pasuje do nich słowo „nierozłączni”. Tak jest do czasu… Gdy tata Mikołajka dostaje awans i ogłasza, że cała rodzina musi przeprowadzić się na drugi koniec kraju. To prawdziwa katastrofa!
Mikołajek nie wyobraża sobie życia bez swoich kolegów. Bez rogalików Alcesta, który bez przerwy je, okularów Ananiasza, który jest najlepszym uczniem w klasie, wybryków Kleofasa. No i z dala od ulubionego placu, gdzie stoi zaparkowany samochód bez kół. To najlepsze miejsce do wygłupów.
Żeby uniknąć tej katastrofy, Mikołajek i jego kumple wyruszają na poszukiwania tajemniczego skarbu. Jeśli go odnajdą, powstrzymają tę okropną przeprowadzkę!

„Skarb Mikołajka” to opowieść filmowa w duchu najzabawniejszych historii o wygłupach Mikołajka i bandy jego kumpli napisana na podstawie książek Goscinny’ego i Sempégo.
Poprzednie dwa filmy („Mikołajek” i „Wakacje Mikołajka”) obejrzały setki tysięcy dzieci.
W książce znajdziesz mnóstwo fantastycznych kadrów filmowych i niezapomnianą historię o wyprawie Mikołajka po zaginiony skarb Jednookiego Olafa.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 168

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7694-9

Tłumaczenie: Aleksandra Śmigielska

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.