Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Prześwietny raport kapitana Dosa

Eduardo Mendoza

Prześwietny raport kapitana Dosa

Tłumaczenie: Magdalena Tadel

Cudowna satyra, która obśmiewa pozorny ład i porządek współczesnego świata

Sytuacja jest nieciekawa.
W sektorze Upadłych Kobiet kończy się szampon i róż do policzków. Stosowana zapobiegawczo stęchła woda z siarczanem śmiechu uspokaja sektor Przestępców, ale przyczynia się do zaburzeń oddychania w sektorze Nieprzewidywalnych Staruszków. Poza tym piastujący stanowisko przywódcy statku kosmicznego Horacio Dos nie zna współrzędnych miejsca, do którego zmierza - ze względów bezpieczeństwa zostaną mu one udostępnione dopiero pod koniec podróży. 

Prześwietny raport kapitana Dosa to spisywany skrzętnie dziennik pokładowy z niecodziennej wyprawy. To również cudowna satyra, która obśmiewa pozorny ład i porządek współczesnego świata i pokazuje, jak łatwo życie wymyka się nam spod kontroli.            

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 160

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-03-19

ISBN: 978-83-240-1689-1

Opracowanie graficzne: Paweł Bator

Tytuł oryginalny: El ultimo trayecto de Horacio Dos

Tłumaczenie: Magdalena Tadel

Materiały o książce

Recenzje

Zagubieni w przestrzeni kosmicznej
67 40
Nieskończoną przestrzeń przemierza statek kosmiczny. Na jego pokładzie, oprócz załogi, znajduje się dosyć duża liczba cywilnych pasażerów, a kapitan statku nie zna ostatecznego celu podróży. Ten fakt jest sam w sobie dosyć kłopotliwy, a jeśli jeszcze dodać do tego, że na pokładzie występują braki żywności, wody i lekarstw to zaczyna się robić mocno nieciekawie...
>>> czytaj więcej
Pięć punktów powyżej „rewelacja"
103 51
Kapitan Horacio Dos, już od pierwszego słowa w swoim prześwietnym raporcie zdobył moje uznanie. Naprawdę prześwietny i znakomity z niego dowódca kosmicznego statku, na którym rządzić nie jest łatwo, szczególnie, gdy za oficerów ma się lekko skretyniałych tchórzy o skomplikowanych nazwiskach i życiorysach, pokrótce nazywanych Głuptas i Szczur.
>>> czytaj więcej
Mistrz satyry zaprasza do swojego świata
105 54
Eduardo Mendoza to klasa sama w sobie. Jego powieści mają rzesze fanów na całym świecie, a wydawnictwa nie nadążają organizować ich kolejnych wznowień i dodruków. "Niewinność zagubiona w deszczu", "Oliwkowy labirynt", "Trzy żywoty świętych", czy "Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa" to tylko niektóre z wspaniałych książek hiszpańskiego mistrza literackiej satyry.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.