Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Katarzyna Kubisiowska

Pilch w sensie ścisłym. Biografia

Cała prawda o Jerzym Pilchu

Wydawać by się mogło, że Jerzy Pilch w swoich książkach powiedział o sobie wszystko. Nie jest to prawda. Nie jest też prawdą, że jego trzęsące się ręce to efekt alkoholowej choroby, albo – jak chcą inni – kara za grzechy.

Bestsellerowy pisarz skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. Ta kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi, obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę.

Jerzy Pilch: – Ile dostałaś czasu? – Dwa lata. – Aha, czyli liczą na to, że przed wydaniem zdążę umrzeć.

Katarzyna Kubisiowska – publicystka związana z redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Autorka wielu rozmów prasowych z Jerzym Pilchem. Biografia pisarza, nad którą pracowała trzy lata, w rzeczywistości zaczęła powstawać dwadzieścia lat temu, kiedy po raz pierwszy się spotkali i zaczęli ze sobą – na początku wyłącznie prywatnie – rozmawiać.

Oprawa twarda

Format: 165 x 235

Liczba stron: 480

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-10-10

ISBN: 978-83-240-4121-3

Przeczytaj także

Pilch w teatrze STU
W najbliższy weekend 26 i 27 listopada w krakowskim teatrze STU „Inne Rozkosze" Jerzego Pilcha.
>>> czytaj więcej
O Jerzym Pilchu w Krakowie
W piątek 18 listopada w krakowskiej kawiarni Loża odbędzie się spotkanie z Katarzyną Kubisiowską, autorką biografii Jerzego Pilcha.
>>> czytaj więcej
O Jerzym Pilchu w Krakowie
W poniedziałek 7 listopada zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Katarzyną Kubisiowską i rozmowę o jej książce „Pilch w sensie ścisłym".
>>> czytaj więcej
Ruszają Targi Książki w Krakowie!
27 października ruszają 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie! Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziecie mogli obejrzeć i kupić nowości i bestsellery Znaku oraz spotkać się z pisarzami i zdobyć ich autograf!
>>> czytaj więcej
O Jerzym Pilchu w Willi Decjusza
W czwartek 20 października zapraszamy do krakowskiej Willi Decjusza na spotkanie z Katarzyną Kubisiowską, autorką biografii Jerzego Pilcha, publicystką związaną z redakcją „Tygodnika Powszechnego".
>>> czytaj więcej
"Pilch w sensie ścisłym" - przeczytajcie fragment
Jerzy Pilch, bestsellerowy pisarz, skrył za zasłoną literackiej fikcji wiele tajemnic. Czasem czarujący i uroczy, czasem zimny i niedostępny. W Znaku w październiku ukazuje się kontrowersyjna, pierwsza biografia powstała z Pilchem i wbrew Pilchowi. Obdziera go z fikcji, by pokazać całą prawdę.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.