Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pięść Dawida. Tajne służby Izraela

Artur Górski

Pięść Dawida. Tajne służby Izraela

Opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela

Izrael to państwo-twierdza. Nie ma takiego drugiego na świecie, w którym aparat służb specjalnych byłby aż tak rozbudowany i tak wszechwładny. To państwo w państwie, tajne i doskonale zorganizowane. To właśnie jego funkcjonariusze - agenci działający „pod przykryciem”, członkowie ekip likwidacyjnych, komandosi, odbijający samoloty z rąk porywaczy - są bohaterami tej książki.

Artur Górski, znany dziennikarz i autor bestsellerowych książek o polskiej mafii, opisał ten najskuteczniejszy system wywiadowczy świata przez pryzmat losów konkretnych ludzi, których poznał w Izraelu. Rozmawiał m.in. z byłymi agentami, twórcami Krav Magi, komandosami i synem konstruktora pistoletu uzi. Wziął udział w szkoleniach, z którymi może się równać jedynie morderczy trening amerykańskich Navy SEALs.
W efekcie powstała fascynująca opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela, niewyjaśnionych zdarzeniach i ludziach, którzy udaremnili niejeden zamach.

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-06-29

ISBN: 978-83-240-2701-9

Przeczytaj także

Tajne służby Izraela od środka
Artur Górski, dziennikarz, który opisał kulisy działania polskiej mafii, tym razem podejmuje temat najskuteczniejszego systemu wywiadowczego świata. Został zaproszony na szkolenie służb specjalnych do Izraela, gdzie miał okazję poznać ich działanie od środka.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Połowa lat 60. XX wieku. Izrael potajemnie kupuje we Francji nowoczesne kutry rakietowe. Po wojnie sześciodniowej Francuzi nakładają na państwo żydowskie embargo i dostawa okrętów staje się niemożliwa. Izraelczycy biorą wówczas sprawy we własne ręce…Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Autor podczas krav magi
Ciekawostki historyczne

Każdy, kto (…) przewodzi jakiemuś ugrupowaniu terrorystycznemu, już wie, że immunitetu nie ma. Każdego mamy na celowniku – powiedział w 2004 r. przedstawiciel izraelskiego rządu. Nie była to deklaracja bez pokrycia. Słowa te padły tuż po zabójstwie duchowego przywódcy Hamasu, szejka Ahmeda Jassina.Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Życie w ciągłym napięciu
0 0
Żyjąc spokojnie w bezpiecznym kraju często zapominamy, że w skali świata jest to rzadki luksus. Książka Artura Górskiego odsłania kulisy działania służb specjalnych Izraela, ale jednocześnie między słowami snuje opowieść o zwykłych mieszkańcach tego kraju.
>>> czytaj więcej
Dobra reporterska robota
0 0
Muszę przyznać, że ta książka mnie trochę pokonała. Byłam nastawiona na coś w klimacie łatwiejszych, "amerykańskich" narracji, więc też moja opinia pewnie nie będzie obiektywna.
>>> czytaj więcej
W imię Jahwe. Czy na pewno?
1 0
Książka napisana lekko, choć nieco chaotycznie. Lektura ciekawa, choć... No właśnie jaka?
Nie jestem w stanie podzielić zachwytu autora nad tematyką. Służby specjalne państwa Izrael znane ze swej morderczej skuteczności, wytrwałości, świetnego wyszkolenia i doskonałego uzbrojenia.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.