Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Paprochy

Paprochy to powieść pokoleniowa, obraz najtrudniejszego i jednocześnie najciekawszego okresu przemian w dwudziestowiecznej Polsce widzianych oczami dojrzewającej na ich tle bohaterki. Dziewczyna dorasta, zmienia się, przeżywa pierwsze zauroczenia i związane z nimi rozczarowania, podejmuje walkę o siebie i naturalne dla człowieka prawo do wolności. Pragnie się rozwijać, podróżować, kochać. Niestety na każdym kroku napotyka opór systemu, który wdziera się między ludzi, fałszuje prawdę, upokarza.
Paprochy to także ciepła opowieść o uczuciach. Dzięki niezwykłej wrażliwości pióra i subtelnemu darowi obserwacji autorki otrzymaliśmy barwny portret rodziny, głębokich relacji międzyludzkich, a także zależności wynikających z zakorzenienia w mechanizmach komuny.
Paprochy to książka, której treść i styl zmieniają się wraz z przemianą samej narratorki, tym samym z wydarzeniami, którymi żyła Polska począwszy od lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku.

Oprawa miękka

Format: 125 x 195 mm

Liczba stron: 168

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2006-06-12

Opracowanie graficzne: Joanna Szachowska

Recenzje

Światopoglądowe perełki
57 16
W jednym z wywiadów Ewa Markowska-Radziwiłowicz na pytanie o swoją reakcję na modny aktualnie „peerelowski folklor", obecny we wszystkich niemal obszarach kulturowo-społecznych, stwierdziła, iż reaguje jak na każdą modę - bez emocji. Czy zatem można byłoby wysnuć wniosek, iż Paprochy nie stanowią li tylko odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.