Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Richard P. Feynman

„Pan raczy żartować, panie Feynman!” Przygody ciekawego człowieka

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Nowe wydanie kultowej autobiografii z okazji stulecia urodzin Richarda P. Feynmana

„Wymaga trochę magii, żeby nauki ścisłe wydawały się takie rozrywkowe, wciągające i proste jak u Feynmana. Niezależnie od tego, czy czytacie „Pan raczy żartować, panie Feynman!” po raz pierwszy czy piąty, mam nadzieję, że sprawi wam to nie mniejszą przyjemność niż mnie”.
/Bill Gates/

Richard P. Feynman – laureat Nagrody Nobla i jeden z najgenialniejszych fizyków w dziejach w brawurowy sposób opowiada o swoim niezwykłym życiu. Nie tylko przedstawia kulisy prac nad budową bomby atomowej i tajemnicami materii, ale też ujawnia się jako spec od otwierania zamków szyfrowych i mistrz gry na bongosach. Feynman opisuje spotkanie z Einsteinem, walki z rządową biurokracją, codzienne życie fizyków w ośrodku badawczym w Los Alamos i ich flirty z tancerkami w Las Vegas.

„Pan raczy żartować, panie Feynman!” to rzecz kultowa – jedna z najsłynniejszych naukowych książek naszych czasów i jedna z najzabawniejszych autobiografii, jakie kiedykolwiek powstały.

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 448

Wydanie: czwarte

Data pierwszego wydania: 1996-01-01

ISBN: 978-83-240-8457-9

Tytuł oryginalny: „Surely You're Joking, Mr. Feyman!”

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Wysłuchał Ralph Leighton, opracował Edward Hutchings

Recenzje

Nie tylko dla geniuszy
18 19
Zachęcam Was, w tym miejscu do sięgnięcia po „Wykłady", ja czytając czuję się jak intelektualny pustak, dno i nizina, ale doświadczam przy tym umysłowej ekstazy, dziecięcego zachwytu, ciekawości i wspaniałych iluminacji. Bo Feydman jest, był cudownym wykładowcą. Człowiekiem zakochanym w swojej dziedzinie, dla którego fizyka byłą radością, radością i cudem, którym chciał się dzielić.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.