Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pakiet Damy i Chłopaki

Anna Dziewit-Meller, Marcin Prokop

Pakiet Damy i Chłopaki

Damy, dziewuchy i dziewczyny oraz chłopaki chojraki łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Poznajcie historie bohaterek i bohaterów, dla których słowo „niemożliwe” nie istnieje!

W skład pakietu wchodzą:
"Damy, dziewuchy, dziewczyny" Historia w spódnicy Anny Dziewit-Meller – opowieść o polskich kobietach m.in. Annie Henryce Pustowójtównie – dziewczynie z powstania styczniowego, Izabeli Czartoryskiej – niestrudzonej kolekcjonerce osobliwości, czy Krystynie Skarbek – agentce, która wyprzedziła Jamesa Bonda.

"Damy, dziewuchy, dziewczyny" Podróże w spódnicy Anny Dziewit-Meller – opowieść o podróżniczkach z całego świata m.in. Nellie Bly, dziennikarce, która w 72 dni okrążyła cały świat, Marii Antoninie Czaplickiej, etnografce i geografce, czy Junko Tabei, japońskiej podróżniczce i pierwszej kobiecie, która zdobyła Mount Everest.

"Chłopaki chojraki" Marcina Prokopa – opowieść o wyjątkowych mężczyznach, m.in. Jurku Owsiaku, który mimo jąkania przemówił do tysięcy ludzkich serc, Zbigniewie Relidze, który jako pierwszy lekarz w Polsce wykonał przeszczep serca, czy o braciach Warner założycielach wytwórni Warner Bros.

Data pierwszego wydania: 2018-11-12

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.