Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ostatnie słowo

Hanif Kureishi

Ostatnie słowo

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik

Gra zwana pożądaniem

Harry dostaje zlecenie – ma napisać biografię Mamoona, wielkiego pisarza, zapomnianego przez świat celebryty, świntucha, cudzołożnika, kłamcy, zbira i być może mordercy.
Wokół krążą: obdarzona włoskim temperamentem żona pisarza, służąca, która nocą zamienia się w seksualnego wampa, narzeczona z Londynu i krwiożerczy wydawca.
Harry ma obsesję na punkcie zlecenia – jest Reżyserem, detektywem, a nawet Stwórcą. Rozdaje role, kreuje rzeczywistość i wszystkich prowokuje.
Ale czy na pewno to on pociąga za sznurki?
Hanif Kureishi, mistrz kąśliwego języka, powraca w autoironicznej i zabawnej opowieści o władzy i manipulacji, seksie, sztuce i próbie wykreowania siebie. Wciągająca historia, intrygujący bohaterowie i zaskakujące zakończenie – "Ostatnie słowo" to najlepsza książka od czasów "Buddy z przedmieścia".

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-06-01

ISBN: 978-83-240-3490-1

Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol

Tytuł oryginalny: The Last Word

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik

Przeczytaj także

„Ostatnie słowo" podczas Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu
W sobotę 13 czerwca podczas Europejskiej Nocy Literatury będzie można posłuchać fragmentów najnowszej książki Hanifa Kureishiego „Ostatnie słowo".
>>> czytaj więcej
Mistrz kąśliwego języka powraca
„The Times" ogłosił go jednym z 50 największych brytyjskich pisarzy po 1945 roku. Zadie Smith czytała go z wypiekami na twarzy. Jego książki przełożono na 36 języków. W Znaku premiera „Ostatniego słowa" Hanifa Kureishiego oraz wznowienie jego debiutanckiej powieści „Budda z przedmieścia".
>>> czytaj więcej
Zadie Smith i Hanif Kureishi na Big Book Festival
Hanif Kureishi i Zadie Smith będą gośćmi tegorocznej edycji Big Book Festival w Warszawie, który odędzie się w dniach 12-14 czerwca. Spotkania z autorami zaplanowano na sobotę i niedzielę.
>>> czytaj więcej
Długie kolejki po autografy
Podczas Big Book Festival sale pękały w szwach m.in. na spotkaniach z naszymi autorami: Zadie Smith, Hanifem Kureishim, Dominiką Słowik, Magdaleną Tulli i Joanną Bator.
>>> czytaj więcej
Zabierz książkę na urlop!
Wakacje to najlepszy moment na sięgnięcie po książkowe nowości - tłuściutkie powieści i ciekawe reportaże. Dziś pierwsza część naszych propozycji idealnych na urlop. Z nimi nie będziecie się nudzić, a przy okazji dowiecie się sporo o świecie. Przygotujcie miejsce w walizkach!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Zapraszamy na profil autora!

Recenzje

Intrygująca
14 13
Zaciekawiła mnie fabuła. Młody pisarz staje przed wyzwaniem napisania biografii starego, zasłużonego w świecie literackim pisarza, który powoli bankrutuje. Świetnie się rozwija w momencie, kiedy potencjalny biograf zamieszkuje u swojego zleceniodawcy. Wtedy zaczynają się intrygi i ciekawe zależności, gierki.
>>> czytaj więcej
Błyskotliwa!
14 11
Okładka „Ostatniego słowa" rzuciła mi się w oczy tuż po premierze, ale liczyłem na jakieś zniżki wakacyjne i kupiłem ją dopiero niedawno. Ale gdy już nabyłem, to pożarłem w kilka dni. Z nieskrywaną przyjemnością czytania.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.