Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Oliwkowy labirynt

Eduardo Mendoza

Oliwkowy labirynt

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

10 lat detektywistycznej serii Mendozy w Polsce!

Dlaczego zwyczajny damski fryzjer nieoczekiwanie staje się obiektem zainteresowania hiszpańskich służb specjalnych? Dlaczego to właśnie jemu pewien minister zleca zadanie transportowania walizki pełnej banknotów o wysokich nominałach? Mimo niejasnych okoliczności decyduje się wykonać zadanie.

O tym, jak niebezpieczna jest jego misja, fryzjer przekona się, gdy w bliskim otoczeniu zginie przypadkowy mężczyzna. Przerażony i zdezorientowany będzie musiał stawić czoło śmiertelnie niebezpiecznym przestępcom.

Pełna absurdalnego humoru i dynamiki powieść Mendozy to jeszcze jedna brawurowa odsłona jego sensacyjno-komicznej serii z szalonym, ale przeuroczym bohaterem, obdarzonym niezwykłym talentem do wikłania się w kryminalne kabały.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 232

Wydanie: czwarte

Data pierwszego wydania: 2004-06-14

ISBN: 978-83-240-2388-2

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: El laberinto de las aceitunas

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Przeczytaj także

Dni Mendozy w krakowskim Instytucie Cervantesa
20 kwietnia w Madrycie odbędzie się uroczyste wręczenie Eduardowi Mendozie nagrody Premio Cervantes 2016 - najważniejszego wyróżnienia literackiego w świecie hiszpańskojęzycznym, nazywanego hiszpańskim Noblem. Z tej okazji krakowski Instytut Cervantesa, którego biblioteka nosi imię pisarza, przygotowuje szereg wydarzeń i atrakcji związanych z twórczością Mendozy.
>>> czytaj więcej
Eduardo Mendoza w Polsce!
Wszystkich fanów katalońskiego pisarza zapraszamy na spotkania - w Warszawie i Krakowie.
>>> czytaj więcej
Eduardo Mendoza w Warszawie
We wtorek 4 października zapraszamy do Warszawy na spotkanie z Eduardo Mendozą, autorem wielu bestsellerowych powieści i laureatem prestiżowej nagrody Premio Planeta.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Ekscentryczny detektyw na wakacyjne upały
86 43
Co czytać, kiedy za oknem 30 stopni, asfalt na ulicach topi się od gorąca, a słońce praży niemiłosiernie? Opisy mroźnych krain skutych lodem? Instrukcję obsługi maszynki do robienia lodu? Czy w ogóle czytać, czy może wejść do lodówki? Wcale bym się nie zdziwiła, gdybym w owej lodówce spotkała głównego bohatera „Oliwkowego labiryntu", ekscentrycznego detektywa, stałego bywalca zakładu dla psychicznie chorych, eufemistycznie określanego w książce jako sanatorium.
>>> czytaj więcej
Otwórz wrota przestępczego świata Barcelony
81 39
Oliwkowy labirynt, to chuligaństwa ciąg dalszy! Znowu spotkamy tu starych, dobrych znajomych, jak doktor Sugranes, siostra-prostytutka Candida, komisarz Flores i nasz hiszpański lump, rzecz jasna. Każda opowieść w tak doborowym towarzystwie (pełnym komicznie skreślonych postaci) musi zachwycać, zaskakiwać zwrotem akcji i zwyczajnie bawić.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.