Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Andrew Miller

Oczyszczenie

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Nagroda COSTA dla Książki Roku!

„Jeśli podobało się wam »Pachnidło« Patricka Süskinda, ta książka was zachwyci”.

Jest 1785 rok, rewolucja francuska wisi w powietrzu. Najstarszy cmentarz Paryża jest przepełniony, ziemia wyrzuca na wierzch grzebane w niej ciała, a opary zatruwają miasto i odurzają jego mieszkańców. Młody inżynier Jean-Baptiste Baratte dostaje od króla zadanie oczyszczenia nekropolii. Na Cmentarzu Niewiniątek odkrywa, że czasem rozkład toruje drogę dla nowego początku...

Andrew Miller odmalowuje Paryż światłocieniem, w głęboko sensualnej, niejednoznacznej prozie. W „Oczyszczeniu” każda postać nosi w sobie tajemnicę, a pod powłoką miejskiego brudu kryje się zaskakująca prawda o człowieku i historii.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-09-08

ISBN: 978-83-240-2585-5

Tytuł oryginalny: Pure

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Przeczytaj także

Miller: "Chciałem, żeby to była powieść o konkretnych ludziach i wydarzeniach"
W księgarniach obsypane nagrodami Oczyszczenie o burzliwym końcu XVIII wieku w Paryżu. Wywiad z jego autorem w dzisiejszej „Wyborczej".
>>> czytaj więcej
Recenzent "Oczyszczenia" poszukiwany!
Jesteś 6 września w Warszawie? Jeśli tak, odbierz bezpłatny egzemplarz Oczyszczenia A. Millera, przeczytaj powieść i podziel się swą opinią w Internecie. Może to właśnie Ciebie szukamy!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Można się wciągnąć
26 22
Trochę zajęło mi zabranie się do książki - po przeczytaniu opisu sądziłam, że nie jest to pozycja dla mnie (trupie zapachy itp.). Jednak gdy wreszcie postanowiłam ją przeczytać, szybko wciągnęłam się w opisywany świat. Jest to przede wszystkim zasługa świetnego języka (i tłumaczenia) powieści, dbałości o szczegóły, pewnej pieczołowitości w opisywaniu życia codziennego i wewnętrznego świata głównego bohatera.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.