Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nowe przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nowe przygody Mikołajka

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Wielki powrót Mikołajka!

Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo. Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempé pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

„Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma!”

Oprawa twarda

Format: 144x235

Liczba stron: 640

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2012-10-01

ISBN: 978-83-240-5070-3

Tytuł oryginalny: Histoires inédites du petit Nicolas

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Przeczytaj także

Mikołajek w teatrze
W najbliższy piątek w warszawskim Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu „Wakacje Mikołajka" w reżyserii Jakuba Krofty.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Dzieci o Mikołajku

Recenzje

Wracajmy do książek dzieciństwa!
49 39
Oczywiście, chyba każdy ma książki, które kojarzą się mu z dzieciństwem. Pierwsze przygody w świecie słów, pierwsze zamotanie w gąszczu zdań. Wiele sielskich wspomnień wiąże się u mnie z przygodami Mikołajka. Byłam małym dzieckiem, gdy mama podsunęła mi małe, stare książeczki. To przy nich się śmiałam do łez, potrafiłam godziny spędzić i niemalże wkuć na pamięć. A pamiętacie mikołajkowe słuchowiska? Piękne!
>>> czytaj więcej
Ach, ten Mikołajek!
74 40
Książka ,,Nowe przygody Mikołajka'' opowiada o przygodach małego nicponia, który choć stara się być grzeczny i tak ciągle rozrabia. Mikołajek razem z swoją paczką przyjaciół wymyśla różne, często nieźle zwariowane, pomysły na zabawę.
>>> czytaj więcej
Znany rozrabiaka
82 43
„Nowe przygody Mikołajka" to bestseller komediowy dla dzieci, lecz trafia także do dorosłych czytelników. Czytają go tysiące osób na całym świecie. Mikołajek jest na pewno najbardziej znanym rozrabiaką pod słońcem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.