Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nowe przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nowe przygody Mikołajka

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Mikołajek wciąż rozrabia!

"Nowe przygody Mikołajka" to osiemdziesiąt opowiadań z mnóstwem zabawnych ilustracji Sempégo. Historyjki Goscinny’ego podbijają serca najmłodszych czytelników, a starszych przenoszą w czasy, kiedy sami byli mali…

W gronie przyjaciół Mikołajka jest zawsze wesoło. Alcest ciągle je, Gotfryd daje kolegom swoje zabawki, żeby je do końca popsuli, a Euzebiusz lubi się bić, ale tylko z przyjaciółmi, bo jest bardzo nieśmiały.

"– Wezmę kamyki z alejki i poukładam z nich kupki. Wy będziecie iść po tych znakach. Ale uwaga! Nieprzyjaciel nie może was zobaczyć, więc musicie się czołgać, tak jak Indianie.

– O nie – powiedział Alcest. – Ja się nie czołgam. Nie chcę pobrudzić sobie kanapki."

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 640

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2012-10-01

ISBN: 978-83-8367-092-8

Tytuł oryginalny: Histoires inédites du petit Nicolas

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Przeczytaj także

Mikołajek w teatrze
W najbliższy piątek w warszawskim Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu „Wakacje Mikołajka" w reżyserii Jakuba Krofty.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Dzieci o Mikołajku

Recenzje

Wracajmy do książek dzieciństwa!
49 39
Oczywiście, chyba każdy ma książki, które kojarzą się mu z dzieciństwem. Pierwsze przygody w świecie słów, pierwsze zamotanie w gąszczu zdań. Wiele sielskich wspomnień wiąże się u mnie z przygodami Mikołajka. Byłam małym dzieckiem, gdy mama podsunęła mi małe, stare książeczki. To przy nich się śmiałam do łez, potrafiłam godziny spędzić i niemalże wkuć na pamięć. A pamiętacie mikołajkowe słuchowiska? Piękne!
>>> czytaj więcej
Ach, ten Mikołajek!
74 40
Książka ,,Nowe przygody Mikołajka'' opowiada o przygodach małego nicponia, który choć stara się być grzeczny i tak ciągle rozrabia. Mikołajek razem z swoją paczką przyjaciół wymyśla różne, często nieźle zwariowane, pomysły na zabawę.
>>> czytaj więcej
Znany rozrabiaka
82 43
„Nowe przygody Mikołajka" to bestseller komediowy dla dzieci, lecz trafia także do dorosłych czytelników. Czytają go tysiące osób na całym świecie. Mikołajek jest na pewno najbardziej znanym rozrabiaką pod słońcem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.