Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nathan Hill

Niksy

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Samuel ze wszystkimi szczegółami zapamiętał dzień, w którym opuściła go matka. Podobnie jak noc, kiedy pocałował ukochaną, i popołudnie nad stawem w lesie, gdzie ostatni raz widział najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni nagle zniknęli z jego życia.

Choć Samuel ukrył się w wirtualnym świecie Elflandii, by tam zabijać potwory, ani przez chwilę nie przestał myśleć o tych, których utracił. Gdy po latach wyruszy w podróż, by odkryć prawdę o swojej rodzinie, przekona się, że jego dotychczasowe życie było ulotną grą pozorów. Przyszedł czas, by zmierzyć się z niksami, o których opowiadała mu matka.

Niksy to demony, które oszałamiają i uwodzą, wciągają do swojego świata i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Każdy widzi je inaczej. Niksa to ktoś, kogo kochałeś, ale nie potrafiłeś przy sobie zatrzymać, albo coś nieuchwytnego, czego szukasz przez całe życie, o czym marzysz, choć jest nieosiągalne. Każdy ma swoją niksę.<\i>

Nathan Hill z maestrią łączy skandynawską mitologię ze światem gier komputerowych, zderza chicagowskie zamieszki z 1968 roku z ponadczasową miłością, tworząc wielowymiarowy obraz świata przenikniętego autentycznymi emocjami. Od tej powieści nie sposób się oderwać.

„Wielki literacki talent”
„The New York Timesˮ

„Nathan Hill jest mistrzem!”
John Irving

„Jednocześnie poruszająca i zabawna, budująca i głęboko smutna”
Slate

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 135x210

Liczba stron: 704

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-09-11

ISBN: 978-83-240-4958-5

Tytuł oryginalny: The Nix

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Przeczytaj także

Debiutant porównywany do Karola Dickensa, Donny Tartt czy Johna Irvinga
John Irving powiedział w wywiadzie, że nie może sobie przypomnieć, kiedy ostatnio literacki debiut zrobił na nim tak ogromne wrażenie. W pisarstwie Hilla odnajduje dickensowski rozdźwięk pomiędzy głębokim smutkiem i rozbrajającą komedią.
>>> czytaj więcej
Głośne literackie odkrycie jesienią w Polsce!
W połowie września w księgarniach pojawi się książka Nathana Hilla „Niksy" - to literackie objawienie 2016 roku w USA.
>>> czytaj więcej
Monumentalna, doskonale napisana powieść
Wyobraź sobie to, czego pragniesz najmocniej na świecie. Pomyśl o swoim świętym Graalu, twojej ziemi obiecanej; o osobie, którą darzysz największą miłością, o marzeniu, rządzącym całym tobą...
Oto twoja niksa.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.