Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Niesforna dusza

Anne Lamott

Niesforna dusza

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Ciepła, mądra powieść o dojrzewaniu.

Rosie ma trzynaście lat i jest chuda jak patyk. Przyjaźni się z Simone, która w przeciwieństwie do niej jest słodką nimfetką i robi piorunujące wrażenie na mężczyznach. Ich pasją jest tenis. I choć na korcie odnoszą już spore sukcesy, narastający strach przed porażką sprawia, że Rosie zaczyna oszukiwać w grze. Odtąd dziewczynka żyje w poczuciu winy i lęku przed zdemaskowaniem. Na tym nie kończą się jej udręki: wkrótce okazuje się, że Simone jest w ciąży, a samą Rosie śledzi pewien podejrzany mężczyzna...

Matka Rosie, Elizabeth, z niepokojem obserwuje dorastającą córkę. Będąc kobietą niezwykle wrażliwą, ale też rozchwianą emocjonalnie, nie potrafi uporać się z przeszłością, a przede wszystkim pogodzić się ze śmiercią pierwszego męża. Nic dziwnego, że na jej szczęśliwym dotąd związku z Jamesem pojawiają się rysy...

Niesforna dusza to pełna czułości, humoru i nieoczekiwanych skojarzeń powieść o dojrzewaniu - dojrzewaniu do kobiecości, ale też dojrzewaniu do rodzicielstwa i bycia z drugim człowiekiem. Jej bohaterowie są ludźmi z krwi i kości: mają swoje pasje, lęki i słabości, przeżywają kryzysy i chwile olśnienia urodą życia. Przede wszystkim jednak, nawet w najtrudniejszych momentach, potrafią okazywać sobie ciepło i zrozumienie. Kochają, wybaczają, starają się być dobrymi ludźmi. Kojąca lektura.

Oprawa miękka

Format: 144 × 205 mm

Liczba stron: 344

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2002-01-09

ISBN: 83-240-0100-X

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Recenzje

Barwy rzeczywistości
58 18
Mało jest książek, które zapadają w pamięci na dłużej niż kilka tygodni, dlatego tak cenię tę powieść. To perełka, niepozorna książka, która nie pozwala o sobie zapomnieć na długo po zakończeniu czytania. Poznajemy losy bohaterów mieszkających w San Francisco. Stajemy się uczestnikami ich życia, a jest ono - wbrew pozorom - bardzo skomplikowane.
>>> czytaj więcej
Przeganiając lęki
65 22
Po książkę Anne Lamott "Niesforna dusza" nie sięgnęłam ze względu na blogową recenzję, reklamę czy wypatrzenie w księgarni internetowej, po której uwielbiam buszować. Po prostu znalazłam ją, niepozorną, na bibliotecznej półce i wypożyczyłam. Lektura okazała się ciekawa, dająca do myślenia - co w książkach lubię - i skłaniająca do wspomnień.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.