Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Narodziny Bożego Narodzenia

Ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz

Narodziny Bożego Narodzenia

Nieprawdopodobna historia narodzin Bożego Narodzenia

Czy pierwsi chrześcijanie świętowali Boże Narodzenie?
Dlaczego urodziny Jezusa obchodzimy akurat 25 grudnia?
Czy ta data rzeczywiście ma pogańskie korzenie?
Odpowiedzi na te i inne pytania mogą zaskoczyć. Ksiądz Józef Naumowicz, uznany specjalista zajmujący się wczesnym chrześcijaństwem, opowiada o narodzinach Bożego Narodzenia. Odwołując się do starożytnych tekstów źródłowych, wyjaśnia wszystkie nieporozumienia związane z jednymi z największych chrześcijańskich świąt.
Radość Bożego Narodzenia jest doświadczeniem nie tylko tych, którzy wierzą w Jezusa. Przepiękne obrzędy, w których bierzemy udział, wpisane są w tradycję naszego kraju. Teraz po raz pierwszy możemy poznać często sensacyjne wydarzenia, które sprawiły, że obchody tych świąt otrzymały znaną nam dziś formę.

Oprawa twarda Twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 416

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-11-07

ISBN: 978-83-240-4346-0

Przeczytaj także

Chwila refleksji w Boże Narodzenie
Nadchodzące Święta to oprócz radości i możliwości spędzenia wolnych dni z bliskimi także czas na odrobinę refleksji i zgłębienie tajemnicy Bożego Narodzenia. Przygotowaliśmy kilka książek, które będą idealne na prezent pod choinkę.
>>> czytaj więcej
Wojna o Boże Narodzenie - konferencja
Katolicka Agencja Informacyjna i Wydawnictwo Znak zapraszają na konferencję prasową „WOJNA O BOŻE NARODZENIE". Nowe fakty ujawnia ks. prof. Józef Naumowicz z UKSW, autor książki pt. "Narodziny Bożego Narodzenia".
>>> czytaj więcej
Skąd się wzięło Boże Narodzenie?
Boże Narodzenie - nierozerwalnie związane z zimową scenerią, ubranymi w bombki i łańcuchy choinkami, czerwonym barszczem z uszkami i Pasterką. Przecież zawsze musiało tak być!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.