Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Młodość

John Maxwell Coetzee

Młodość

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Studium poszukiwania

Zawiedziony beznadzieją życia w Afryce dwudziestokilkuletni Jonh ucieka do Londynu. Przyjeżdża z nadzieją na odnalezienie własnego miejsca i pomysłu na przyszłość. Poszukuje wolności od toksycznych relacji w Cape Town. Paradoksalnie, zatrudnia się w wielkiej korporacji IBM, wyspecjalizowanej w doskonałym formatowaniu zatrudnionych osób. Wciśnięty w sztywny garnitur, sprzedaje się, by płacić za namiastki miłości. Wykorzystując kolejne kobiety, stacza się na dno upokorzenia. Jedyny ratunek znajduje w literaturze. Musi pisać, by odzyskać szacunek do samego siebie.
Młodość to kolejna, po Chłopięcych latach, powieść o charakterze autobiograficznym. Wyjątkowa na tle całej twórczości noblisty, bo pierwsza, która odsłania zwykle przemilczane tematy młodości – bardzo intymne, wstydliwe.

Oprawa miękka

Format: 124 x 195 mm

Liczba stron: 188

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-10-17

ISBN: 978-83-240-0883-4

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Youth

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Recenzje

Młodość
66 22
Ramy, czy też należałoby raczej powiedzieć tło, tej historii o dwudziestokilkuletnim starcu, desperacko poszukującym swojego miejsca w świecie, to początek lat 60. ubiegłego wieku. Czas głębokiego (z naszego punktu widzenia) apartheidu, zimnej wojny, beatnikowej rewolty, początku wyścigu szczurów.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.