Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Misja: Encyklopedia

Arturo Pérez-Reverte

Misja: Encyklopedia

Tłumaczenie: Joanna Karasek

Ta księga miała być zakazana

Hiszpania końca XVIII wieku. Dwóch akademików – bibliotekarz i admirał – wyrusza z Madrytu do Paryża z tajną misją. Ich cel: zdobyć egzemplarz słynnej francuskiej Encyklopedii. To dzieło, dla wielu wyklęte i heretyckie, potępione przez Kościół, zawiera wiedzę zarezerwowaną dla nielicznych i podważa dotychczasowy porządek świata. Awanturnicza eskapada pełna pojedynków, intryg i spisków zmienia się w walkę światła z ciemnością.
Klimat osiemnastowiecznego Madrytu i Paryża, zakazana księga, nadciągająca rewolucja, historia przenikająca się ze współczesnością – Arturo Pérez-Reverte, autor bestsellerów, członek Hiszpańskiej Akademii Królewskiej, od pierwszej strony uwodzi czytelnika, zadając mu szelmowskie pytanie: „Gdzie kończy się fikcja, a zaczyna prawda?”.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 536

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-05-22

ISBN: 978-83-240-4544-0

Tytuł oryginalny: Hombres buenos

Tłumaczenie: Joanna Karasek

Przeczytaj także

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
Zapraszamy na wyjątkowe wakacyjne spotkania z literaturą - 6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, który potrwa od 28 do 30 lipca!
>>> czytaj więcej
"Misja: Encyklopedia" - nowa książka Péreza-Revertego!
W maju premiera nowej książki Artura Péreza-Revertego „Misja: Encyklopedia". Możecie jako pierwsi przeczytać jej fragment!
>>> czytaj więcej
Ta księga miała być zakazana
Podobno najpierw subtelnie dopracowuje swoją każdą książkę, zbliża się do niej i przywiązuje, by potem mimo wszystko uwolnić się od niej i oddać ją w ręce innych.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.