Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Janusz Leon Wiśniewski , Irada Wownenko

Miłość oraz inne dysonanse

Tłumaczenie: Katarzyna Maria Janowska

Nowe wydanie bestsellera!

Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg…

Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka ani kobieta nie były mu wierne. Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować.

Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom.

"Miłość oraz inne dysonanse" to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc. To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek - w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich.

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 624

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2012-11-02

ISBN: 978-83-240-2564-0

Tytuł oryginalny: Ljubow i drugije dissonansy

Tłumaczenie: Katarzyna Maria Janowska

Przeczytaj także

Przedpremierowe spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim
Zapraszamy na jedyne i przedpremierowe spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Janusz L. Wiśniewski o swojej książce ”Miłość oraz inne dysonanse”
Janusz L. Wiśniewski czyta fragment swojej książki ”Miłość oraz inne dysonanse”

Recenzje

Książka z dysonansem
67 57
Czytam, rzec by można, namiętnie książki J. L. Wiśniewskiego. Cenię go szczególnie za jego krótkie formy, trafnie puentowane opowiadania o codziennych problemach opisanych w poruszający sposób. Czytam go zawsze uważnie, mając wrażenie, że każde słowo było wyważone i nieprzypadkowe. Tak, jestem jego fanką, choć przyznaję się, że przez jego powieści przebrnęłam z trudem lub nie przebrnęłam wcale. Chwilę przed premierą „Miłości..." ukazał się zbiór opowiadań „Moja bliskość największa". Znów opowiadania, znów dla mnie i do mnie, i według mnie, trafione. Nie dziwi więc fakt, że pokusiłam się też na „Miłość i inne dysonanse". Miałam ją w rękach już w dniu premiery.
>>> czytaj więcej
O radości bycia razem
82 54
Miłość oraz inne dysonanse" Janusza Leona Wiśniewskiego i Irady Wownenko kupiłam zachęcona dopiskiem na okładce >Powieść na miarę "Samotności w Sieci"<. To właśnie „Samotność w sieci" która ukazała się w 2001 roku była debiutem J.L. Wiśniewskiego i przyniosła mu sławę nie tylko w Polsce. Pisarz jest autorem wielu książek i jest określany jako „znawca kobiet". Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Natomiast Irada Wownenko jest rosyjską pisarką znaną głównie z powieści dla dzieci. Mieszka i pracuje w Sankt Petersburgu.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.