Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mariusz Sieniewicz

Miasto Szklanych Słoni

W Mieście Szklanych Słoni panują osobliwe zwyczaje: w szpitalu leczy się dotykiem wyobraźni, w hucie szkła produkuje się masowo szczęście, piątek jest dniem seansów spirytystycznych, a sobota - orgii miłosnych. Nad wszystkim unosi się Tęczowa Wieloródka - bogini płodnej widzialności. Jeden z pacjentów z pobliskiego szpitala prowadzi dziennik alternatywnych historii swojego życia. Przynajmniej jedna z nich powinna być prawdziwa, ale w tym mieście nigdy nie wiadomo, co jest prawdą, a co jej odbiciem.Prawdziwy świat jest działaniem wyobraźni. Prawdziwy świat jest utkany z wielu opowieści. Czasami trzeba się zbuntować i stworzyć własną.     ”To, co tworzy Mariusz Sieniewicz należałoby nazwać prozą wyzwolonej wyobraźni. Ale w Mieście Szklanych Słoni nie fantazjuje się po to, żeby zerwać z rzeczywistością. Przeciwnie - żeby ją pochwycić i dogłębnie przemyśleć.” Dariusz Nowacki   Patronat:       Polecamy e-radar.pl

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-02-22

ISBN: 978-83-240-1299-2

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Przeczytaj także

Niepokojące memento z przyszłości
Stolica Apostolska została przeniesiona pod Sztokholm, stolicą Polacji jest Olsztyn, a Kraków został właśnie niemal zmieciony z powierzchni ziemi w zamachu terrorystycznym. Ukarany za nieposłuszeństwo kapucyn brat Artur trafia pod Wawel, by nieść pomoc potrzebującym. Na miejscu okazuje się, że jego misja ma zupełnie inny charakter.
>>> czytaj więcej
Mariusz Sieniewicz na Festiwalu Dwa Brzegi
Podczas Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie autorskie Mariusza Sieniewicza, w ramach cyklu "Niesfilmowani".
>>> czytaj więcej
"Walizki hipochondryka" nominowane do Wawrzynu!
Z radością informujemy, że "Walizki hipochondryka" Mariusza Sieniewicza zostały nominowane do WAWRZYNU - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2014.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Między prawdą a fikcją
67 30
Miasto Szklanych Słoni to z pozoru zwyczajne, szare miasto. Jednak widziane oczami naszego bohatera - Jana nabiera tajemniczości i niesamowitości. Mariusz Sieniewicz stworzył niebanalne dzieło, a dla czytelnika to nie lada gratka. Rzeczywistość miesza się z fantazją, wyobraźnią. Każdy z bohaterów opowiada swoją własną historię. Metafora goni metaforę, a przedstawiane światy raz po raz mieszają się.
>>> czytaj więcej
Targowisko opowieści
67 37
Jak w literackiej sieczkarni: zdania mieszają się, by ostatecznie wywieść czytelnika w pole.

Jedni pisarze wydają kolejne powieści w podobnym duchu. Inni eksperymentują. Do tych ostatnich należy Mariusz Sieniewicz. „Miasto szklanych słoni" to książka, do której łatwo zgubić klucze. Mamy tu rzecz o surrealnym mieście, którym rządzi logika snu i rytuał snucia opowieści. Centrum wszelkich czarów jest szpital, w którym leczy się „dotykiem wyobraźni". Owym rytuałom patronuje Tęczowa Wieloródka, „bogini płodnej widzialności".


>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.