Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Fred E. Basten

Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz

Tłumaczenie: Anna Gralak

Tylko dzięki tej książce dowiesz się, jakie były zasady idealnego makijażu Maxa Factora!

Dyktował trendy
Ustalał kanony piękna
To on stworzył nowoczesną kobietę

Z jego usług korzystały wszystkie wytwórnie filmowe i największe sławy Hollywood: Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman, a nawet John Wayne.

Zanim Rudolf Valentino stał się bożyszczem kobiet, uważano, że ma zbyt ciemną cerę, by występować w kinie. Pewnie nigdy nie stałby się światową gwiazdą, gdyby nie specjalny puder, który wynalazł dla niego Max Factor.
To Max ufarbował na rudo słynne loki Rity Hayworth, które natychmiast stały się nieodłącznym elementem jej wizerunku.
Tylko on umiał poradzić sobie z charakterkiem kapryśnej Poli Negri, gdy egzotyczna piękność z Polski przyjechała na podbój Hollywood.
I przede wszystkim to właśnie dzięki niemu kosmetyki stosowane dotąd wyłącznie przez gwiazdy ekranu stały się dostępne dla wszystkich kobiet.

Urodził się w Łodzi. Już w wieku kilkunastu lat pracował w zakładzie słynnego berlińskiego stylisty. Potem trafił do Rosji, gdzie o jego radę zabiegali artyści Moskiewskiej Opery i dygnitarze carskiego dworu. Jednak i to mu nie wystarczało – wkrótce wyruszył do Ameryki, na podbój Fabryki Snów.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 216

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-03-04

ISBN: 978-83-240-2354-7

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Max Factor: The Man Who Changed the Faces of the World

Tłumaczenie: Anna Gralak

Recenzje

O twórcy makijażu
50 24
"Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz", to pierwsza biografia twórcy makijażu i historia założonej przez niego firmy. To opowieść o człowieku skromnym, ciepłym, który dzięki uporowi i determinacji stworzył wielkie imperium fryzjersko-kosmetyczne. Bo należy pamiętać, że początkowo Factor związany był z perukarstwem, a dopiero później zajął się rozwojem działu kosmetycznego.
>>> czytaj więcej
Twórca gwiazd ekranu
67 35
Szczerze mówiąc, to kupiłam tę książkę, ponieważ na stronie znak.com.pl była promocja: Kup jedną z nowości - otrzymasz rabat 50 % na drugą wybraną książkę! Oczywiście nie byłabym sobą gdybym się nie skusiła. I nie żałuję!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.