Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Eric-Emmanuel Schmitt

Marzycielka z Ostendy

Tłumaczenie: Anna Lisowska

Eric-Emmanuel Schmitt bada kruchą naturę marzeń

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca.
Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że niedane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł schorowanej kobiety czy może najcenniejsze ze wspomnień, wciąż powracające ze zdwojoną siłą? 
W Marzycielce z Ostendy Eric-Emmanuel Schmitt bada kruchą naturę marzeń - wspomnień, impresji, wyobraźni. Rzeczy, których waga często nam umyka, a które przecież decydują o naszym życiu.                

Oprawa miękka

Format: 124x195

Liczba stron: 320

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2009-07-27

ISBN: 978-83-240-1668-6

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tytuł oryginalny: La reveuse d'Ostende

Tłumaczenie: Anna Lisowska

Przeczytaj także

Éric-Emmanuel Schmitt gościem specjalnym Literackiego Sopotu!
Jeden z najczęściej czytanych i wystawianych autorów francuskojęzycznych na świecie. Uznany przez krytyków, uwielbiany przez publiczność. Éric-Emmanuel Schmitt będzie gościem tegorocznej edycji Literackiego Sopotu. Spotka się nie tylko ze swoimi czytelnikami, ale również zagra w spektaklu na podstawie swojej najnowszej książki "Madame Pylinska i sekret Chopina".
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Eric-Emmanuel Schmitt - polski profil

Polecamy polski profil autora na profilu społecznościowym Facebook--> zobacz

Recenzje

Siła wyobraźni
33 25
Marzenia, sny, wyobraźnia - to elementy naszego życia, które mimo ulotności, nadają mu głębi, sensu. Co prawda, często umykają, zostają zapomniane w wirze codziennych obowiązków, ale stanowią jego nieodłączny aspekt - przecież uatrakcyjniają monotonię życia, nadają jej kolorów.
>>> czytaj więcej
Kinga Stępień
74 35
Tak naprawdę to "Marzycielka z Ostendy" jest uznawana za najważniejszą, ale pragnę zwrócić uwagę na drugie z opowiadań w tej książce, czyli na "Zbrodnię doskonałą". Najpierw poznajemy szczegóły tytułowej zbrodni, następnie autor wprowadza nas do motywów zabójczyni, a na samym końcu pokazuje, jaka była prawda. A była zaskakująca.
>>> czytaj więcej
Odkrywanie siebie
74 35
„Marzycielka z Ostendy" Erica- Emmanuela Schmitta to zbiór opowiadań nie tylko- tak jak czytamy na odwrocie okładki - o pamięci, miłości - ale przede wszystkim o wyobraźni. Schmitt bada wpływ otoczenia, w tym bliskich nam ludzi na nasze postrzeganie samych siebie oraz świata.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.